Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a fene baja lehetett a...

Mi a fene baja lehetett a tengerimalacomnak, hogy az éjszaka közepén elkezdett ordibálni?

Figyelt kérdés

2 éve van kettő tengerimalacomn, de ilyen hangot még nem hallottam tengerimalactól.

Az éjszaka közepén arra ébredtem, hogy valami "fütyül" olyan hangosan, és egyfolytában, mint egy riasztó kb.

És nem tudtam mi az, azt hittem csak álmodom, erre 1,5 perc után rájöttem, hogy a tengerimalac ketrecétől jön. Rájuk szóltam, semmi, elkezdtem nekik beszélni, hogy hallják a hangom, nyugodjanak meg, de nem maradt abba. Akkor oda mentem a kterechez, és ekkor lett csönd végre...

Most ez mi volt? Ilyen hangot ilyen éles fütyülés hangot, amit úgy csinált mint egy gép, ugyan olyan intenzitással, és nem állt le 1,5-2 percig minek ad egy tengerimalac?

Valami baja volt az egyiknek?



2013. márc. 16. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Élesen csipog - az eleinte lassú, majd fokozatosan erősödő ütemes csipogás nőstényeknél és hímeknél egyaránt hallható. Viszonylag ritkán fordul elő, általában késő éjszaka, vagy kora reggel műveli, s ilyenkor olyan, mintha önkívületi állapotba esne. Ezt a csaknem idegesítő, zavaró hangot nem sok gazdi hallotta. Nem mindegyik malac csipog, de akadnak olyan egyének is, melyek e madárhanghoz hasonló hangot gyakran hallatják. Pontosan nem lehet tudni, milyen ingerek váltják ki e reakciót. Legtöbben azt állítják, hogy leginkább a párját, társát (el)vesztett, vagy egyéb stresszt megélt - haragos, ideges, ijedt - malac csipog így."

Ennek az oldalnak a végén találod, olvasd tovább is:

[link]

2013. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
pár hete nekem is pont ez volt az egyik malimmal
2013. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
az én tengerimalacom akkor csipogott így (akkor hallottam életemben először) amikor elvesztette a párját-testvérét :c egyre hangosabban csipogott, és SEHOGY nem tudtam elhallgattatni... magától hagyta abba olyan fél óra elteltével...
2013. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!