Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyulam?

Miért csinálja ezt a nyulam?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy nyulat. hím. Nagyon, kezes meg barátságos. Elég nagy helye van. esténként viszont elkezd ugrálni, trapolni össze vissza. Anyám azt mondta, hogy dobbant azaz ivaros. Biztos, hogy csak erről van szó? És ha igen elmúlik ez vagy, ivartalanítani kell. Elég zavaró. Most lesz 4 hónapos.
2013. márc. 16. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

A nyúl a nap nagy részét alvással tölti, este kel életre. Ugrál, trappol, mert él, és ez az ő életritmusa. Nem egyezik a tiéddel. Zavaró? Minek neked nyúl? Vehettél volna halat, az nem dobog, meg nem is ugrál. Lélegzik, de elég halkan.

Az én nyulam reggel nyolctól este hatig csöndben van, este hatkor kezdődik a nyúlparti, meg a viháncolás, a lakást körbe-körbefutja, hogy mi már beleszédülünk. Ha már bekényszerítettem a lakásomba, ennyit megadok neki.

Nem fog elmúlni. Inkább ajándékozd el, ennél cifrább dolgokat is fogsz a nyúltól tapasztalni.

2013. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát jobb lenne ivartalaníttatni az biztos.


De az én nyuszim, még amikor ivaros volt, akkor is akkor aludt amikor én. Egész délután ki van engedve, és amikor sötét lesz, már meg se mukkan, csak azt hallom néha ahogy iszik.

2013. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem szeretném oda adni, és aggódtam, hogy esetleg valami más. De most már nem csinálja olyan sokáig. Ő az első nyulam. Egyedül van nem lehetnek kis nyuszik, de majd ha eléri 9 hónapos kort akkor elvisszük ivartalanítani.
2013. márc. 17. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!