Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok hogyan...

A tengerimalacok hogyan reagálnak az utazásra?

Figyelt kérdés
Nem rég van nálam egy malacka és majd elutazunk és addig mammámékhoz vinném el a kis cocát. hogy reagál majd rá?? és akkor ugye nem leszek ott. ja és ez 3 nap. ja és még majd mégegyzser megyünk én meg a tengerimalac ketten akkor engem meg fog ismerni vagy ilyenkor hogyan reagálnak az utazásra a malacok? valakinek tapsztalata?? ja és mekkora box szükséges egy malacnak? 30 cm hosszú elég vagy? ja fél órás út előre is köszi a segítséget

2013. márc. 20. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szállításhoz 25-30 centiméteres box elegendő, de ha napokra otthagyod a mamádnál, akkor át kell vinned a ketrecét, mert boxban nem lehet napokig szegény.


Az utaztatást általában jól bírják, de figyelni kell, nehogy lehűljön, vagy túlmelegedjen, hőgutát kapjon. 18-25 fokban a legideálisabb a szállítás.

Malaca válogatja, hogy reagálnak, némelyik kicsit idegesebb, némelyik ijedősebb lesz, némelyiken nem látszik semmi.

De elég hamar túlteszik magukat rajta.


Messze lakik a mamád? Mert ha nem, akkor lehet egyszerűbb lenne, ha egyszer a három nap alatt átmenne megetetni-itatni. 3 napra majdhogynem még magára is lehetne hagyni elég kajával és vízzel.

2013. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát annyira nem laknak messze olyan fél óra kocsival de nem tudnának eljönni mindig ugyjogy ezért döntöttem úgy hogy elviszem inkább. ja és persze ketrecestűl mindenestűl .) köszi a választ
2013. márc. 20. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyémek minden héten utaznak 2*180 km-t, kocsival.

Olyankor átteszem őket egy banános dobozba, ami 50*40 cm-es és van fedele, amin van egy nagy nyílás.

A ketrecet muszáj összecsukni, mert nem fér be másképp.

Összebújnak és pihennek egész úton, már megszokták.

2013. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az enyém sokat utazik, 2 hetente 200 + 200 km-t. A szállítóbox egy macskaszállító (abban kényelmesen elfér), amibe alulra kap egy nagy törölközőt összehajtva és egy kicsit, ami alá be szokott bújni (véd a huzattól, a fénytől; a múltkor szabályosan betekerte magát :D). Mivel egyáltalán nem iszik, szoktam neki berakni friss zöldséget is az útra (uborkát, sárgarépát, céklát). A legutóbbi nagy melegben is utaztunk, akkor kiegészült az útipoggyásza még egy behűtött, de nem fagyasztott nagyméretű jégakkuval, amire időnként ráfeküdt.
2013. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!