Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete vettünk két törpe oroszlánfejű nyuszit és a napokban a fiú nyuszinak a jobb fülcsekéje lekonyul. Esetleg lógó fülű nyuszi lesz belőle? :) Vagy valami baj lehet vele? Két képet is mellékeltem :) [link] [link]


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2013. márc. 28. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
vettél egy fiú és egy lány nyulat?
2013. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy bébinyuszit adtak el neked, akinek az anyja mellett lett volna ég a helye.

2. Igen, lógófülü lesz belőle.

3. A lányt, és a fiút külön ketrecekben (100x50x50 cm) kell tartanod, és a kinti játszásuk alkalmával sem engedheted össze őket addig, míg ki nem lesznek ivartalanítva.

2013. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

sajnos nem tudom megnézni a képet...

a leírtak alapján oroszlánfejű kosorrú nyuszi lehet, ha így van, akkor ez normális, nem egyszerre szokott lekonyulni a két fülecske :)

2013. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha együttvannak gyorsan szedd külön őket, mert úgy bvefedezi két perc alatt, hogy csak zörög, neked meg lesz egy döglött anyád, retardált kisnyulakkal
2013. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem érzékeny a füle, nem vakarja, nem rázza a fejét, akkor nem hinném, hogy beteg. Esetleg ha viszed oltatni (ha még nincs túl rajta), akkor megkérheted az orvost, hogy a biztonság kedvéért nézzen bele a fülébe.


Ami valószínűbb, és úgy tűnik, hogy mivel a szülőket nem tudod, hogy kik, akkor ő kosorrú, lógófülő nyuszika lesz (vagy keverék, akinek egyik füle mondjuk lóg, a másik áll:D).


Nekem is volt az állófülű nyuszimnál (ő tenyésztőtől való, tutira fajtatiszta) 1 olyan időszak, amikor elkezdte lógatni az egyik fülét, arra tippeltünk jobb híján, hogy a hirtelen növéstől lehet, de ez azóta elmúlt és neki nem is lógott le ennyire soha.

2013. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még mielőtt mindenki nekem esne, hogy szedjem szét a nyulakat, megjegyzem, hogy tenyésztésre lettek véve, nem nézegetni meg, hogy majd húsvét után kidobjuk őket! Második, számodra mekkorának kéne lennie egy törpe nyúlnak mert az én nyulam már fél éves és nem hiszem, hogy az ideális mérete egy átlag nyúl mérete lenne( az viszont meglehet, hogy a képen kisebbnek látod mint amúgy amekkora!) És mielőtt még kötözködni támad valakinek kedve, 2 évig tenyésztettem/tartottam nyulakat, tehát nem járatlan utakon megyek, csak eddig nem voltam a törpe nyulak körében jártas! Harmadik és utolsó köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 28. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztésre vetted, akkor gondolom láttad a szüleit (?), úgyhogy akkor az a mérvadó, ahogy ők kinéztek. A képek alapján kosorrú nyuszika.
2013. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha állófülű szüleik voltak, neki meg lóg a füle, akkor sajnos keverék a nyulad, és nem tenyészthető. Az álló és a lógófülű keverékei között nagyon gyakran jön ki a hibás fogállás. Gyerekszobába nem adunk el kétes egészségű állatot, hiába édes.

Tenyészállatot érdemes profitól venni, ahol megnézheted a nagyszülőket is, és kapsz hozzá származási lapot...


Nyulas dokinál oltasd majd őket, az ellenőrzi a fogaikat is.

2013. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!