Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől halhat meg egy vemhes höri?

Mitől halhat meg egy vemhes höri?

Figyelt kérdés

Az éjjel meghalt a vemhes hörim, és nem tudom mitől történhetett. Én vigyáztam meg minden.. Szerintem lehet hogy szülésben halt meg, mert véres volt 'ott'..de nem vagyok biztos. Számtalan oka lehet, nemigaz?

Légyszi minden lehetséges opciót írjatok le, ki akarom deríteni, hogy miért. Köszönöm.



2013. márc. 30. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom volt e másik hörid mellette. Nekem is meghalt a vemhes hörcsögöm még régen amikor volt, mert átment hozzá a fiú..és...szerintem nem kell részleteznem.

De lehet hogy a fialásba halt bele.

2013. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
És mégis minek elletted halára ?
2013. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
E most komoly? Én vagyok a hibás azért mert meghalt?
2013. márc. 30. 14:06
 4/16 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ..hát pár napja választottam külön a fiútól..
2013. márc. 30. 14:07
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Mennyi idős volt? Ha túl későn szaporítottad, akkor valószínűleg már becsontosodott a medencéje, és belehalt a ''szülésbe''.


Csak gratulálni tudok, nem is értem miért szaporítasz, ráadásul úgy, hogy semmit nem értesz hozzá. Szerintem más állatot ne nagyon vegyél már magadhoz, nem neked való.

2013. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Igen te vagy a hibás, te szaporítasz felkészületlenül, meg eleve sehogy se kéne, hagyd a tenyésztőkre.
2013. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
7 hónapos volt! Mit nem értek hozzá? Metr még nem történt meg hogy egy vemhes hörim meghalt? Hát istenem, ha nem volt rá még eset mit csináljak? Ez nem az első alkalom volt, hogy párosítottam két hörit. Neki személyszerint ez a második alkalom volt
2013. márc. 30. 14:12
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
7 hónaposan szült először?? Akkor nem fejlődött ki rendesen! 6 hónapos koráig mindenképp kell szülnie egyszer különben beszorulhatnak a kicsik... :(
2013. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Annyi féle komplikáció lehet...

azt nem értem miért nem lehet rendesen utána olvasni, körülbelül 10 percet vesz igénybe megtalálni és 30 at elolvasni és akkor nem döglik meg feleslegesen a hörcsögöd

2013. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, és nem először szült, hanem másodszor. És az első szülésnél minden rendben ment, a kicsik is egészségesek voltak. És tegnap például nem is tűnt, hogy baja lett volna.

Mint mondtam, utánaolvastam. Tudtam, hogy mit kell neki adni, hogy hogyan kell rá vigyázni, és hogy a napokban kell szüljön... Álmodni sem mertem volna, hogy egy olyan sima szülés után mint a múltkori, most belehalna:(


De volna egy kérdésem. Ha tegnap este valaki kivette, és simogatta, attól lehet baja? Én úgytudom, hogy megnyomódhat a hasa, ami fulladást eredményezhet, vagy más komplikációkat. Én nem voltam itthon az este, de voltak nálunk az unokatesómék, akik nagyon szeretik a hörcsögeimet, és lehet hogy kézbe vették a terhes hörit. Lehet, hogy ez volt a probléma?

2013. márc. 30. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!