Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszi néha a fehér...

Miért eszi néha a fehér egerem a saját k@kiját?

Figyelt kérdés

Ez valami baj?

Valamilyen tápanyag van benne, amit kéne neki adnom?


2009. szept. 19. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
A rágcsálóknál így van. Két félét kakilnak, és egyikfélét meg kell enniük, ez szükséges az emésztésükhöz. Még jó, hogy a mindenevőknél nem így van.
2009. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem..köszi a választ... miért kell megenniük? milyen az a két fajta?
2009. szept. 19. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

A lágybélsárevés a nyulakra(!) jellemző, létfontosságú viselkedés, ennek utánnaolvashatsz a neten, csak be kell írnod a 'cékotrófia' vagy 'cökotrófia' kifejezéseket vmelyik keresőbe. Egereknél ilyenről nem hallottam, olvastam soha.

Ajánlom írd le mivel eteted, anélkül nem lesz senki aki segíteni tudna...

2009. szept. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

bemegyek a kisállat kereskedésbe, ahol vettem az egeret. Kérek egérnek kaját és adnak...ennyi, de csak sima átlátszó zacskóban van, nincs rá írva semmi.

De most legutóbb nem olyat vettem Neki, hanem hörcsögöknek/rágcsálóknak olyat, hogy van benne csokis vmi, meg kukorica meg banános meg több ízű vegyes kaja...

meg szoktam neki adni száraz kenyeret, nápolyit, kígyóuborkát, száraz tésztát, sajtot.

Ilyeneket szokott enni.

2009. szept. 22. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez kb rendben, (mondjuk azt a csokis, banános izesítést nem értem, de ha előtte is így csinált akkor) nem tudom mi okozhatja. Lehet, hogy természetes, csak még nem olvastam róla. Egyedül a zöld növényeket keveseltem (csak uborkát írtál meg semmi szénaszerűt (esetleg mert az az alom?)). Szóval én több növényt (meg változatosabban - más zöldségfélék, füvek, csíráztatott gabona) adnék, és vmilyen szénát is állandóan elérhetővé tennék neki. De csak ennyi... lehet, hogy ez mindennapos jelenség...

Jó 'egerészést'! :-)

2009. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

forgács van neki

igazi fa forgács, mert apa hozott neki mert az asztalosok adtak forgácsot:)

azt úgy szereti, meg igazi jó fa szaga van..

alá bújik, össze kotorja magának és ott alszik, most is. azóta nem is a wc papír gurigában alszik :)

olyan aranyos:D

majd adok akkor neki több zöldséget (:


köszönöm a választ (:

és köszönöm, egerészek :D

2009. szept. 24. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!