Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 barna aranyhörcsögnek fehér...

2 barna aranyhörcsögnek fehér kökykei?

Figyelt kérdés
8-at fialt, abból 3 fehér, nem tudom még, albino-e, mert nem nyílt még a szemük ki. Viszont ami miatt kérdezem: első udvarlója egy fehér (nem albino) hörcsög volt-de azzal nem jött össze a dolog,így egy hét múlva elkezdtük betenni hozzá a barna hímet, az is sokáig bénázot, konkrétan sose láttuk az aktust, csak hogy próbál rámászni. Szoval elméletileg lehetséges, hogy a 2 barna hörinek lesznek ilyen színű kölykei?
2011. okt. 5. 14:20
 1/6 anonim válasza:
megcsaltaaa a barna a barnát egy fehér nyúllal...sajnálom
2011. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is "összejött" a fehérrel, csak nem vettétek észre.
2011. okt. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak hát az időpont akkor valahogy nem stimmel...
2011. okt. 5. 14:44
 4/6 Platypus ***** válasza:
Két barnának is simán lehet fehér kölyke. A fehér egy recesszív változat, amit rejtve hordozhat a vadas színű állat is. Ez azt jelenti, hogy bár nem látszik rajta, az utódainak örökítheti. Így két barnának, ami ugyanazt a fehéret hordozza, 25% eséllyel lesz fehér kölyke, illetve egy fehérnek és egy hordozó barnának 50%-ban. Már amennyiben ugyanolyan fehérről van szó, mert az aranyhöriknél több világos szín is létezik. És két különböző fehér hörcsögnek(pl egy albínó és egy sötét szemű) meg csak barna kölyke lesz.
2011. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hű, ez nem semmi.. köszi a részletes választ!
2011. okt. 5. 21:51
 6/6 Ancsuri válasza:
Hú az előző kommentelő nagyon jó és részletes választ adott,de akkor én nem éertm,nekem az apuka zsömle színű,anyuka meg hosszú szőrű fehér.Hogy lett albino az egyik kicsi??Azon kívül vannak fehérek is zsemlék is.De az egyik albino.És sose látott másik hímet.??De szerintem ez olyan lehet mint az embereknél,mi is örökölhetünk még az ükmamánktól is.
2012. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!