Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet szelidíteni...

Botond48 kérdése:

Hogyan lehet szelidíteni degut? ( lány degu )

Figyelt kérdés

Van nekem 2 lánydegum és nem tudom, hogy hogyan lehet szelidíteni, kézhez szoktani, aki tud az segítsen köszönöm

Egy módszert tudok a nyukuknál kell őket simogatni, ez az egyiknél bevált, a másik nem engedi hogy megfoglyam, hovyan tudom erre rávenni?



#degu #mókus #kiisállat #zelidítés #csillei
2013. ápr. 7. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem patkányaim vannak, de hasonló a két rágcsáló. Az a legfontosabb hogy szokják meg a ketrecet, biztonsággal mozogjanak benne. Utána beszélj nekik, ismerjék meg a hangodat is. Majd ne akard őket egyből marokra megfogni. Előbb azt kell elérni hogy valami finomat elvegyenek a kezedből. Utána ha az megy akkor arra kell őket rábírni hogy a finomság miatt másszon bele a tenyeredbe. Ha ez is megvan mehet tovább, karon menjen végig, egyenesen a válladra. szóval minden idő és türelem kérdése.
2013. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rakd asztalra a ketrecüket, vegyél fürdőköntöst, kösd meg a derekán, és ülj a ketrec nyitott ajtaja előtt mozdulatlanul, amíg bemásznak az ujján. Nyugi! Pulcsi alatt már nem fognak harapni! :D


Simogatni nem kell őket, az domináns viselkedés, náluk női dominancia van, te meg kisfiú vagy... Szóval csak tisztelettel...

A körmöddel vakargasd az állát ha ráér. De ehhez 2-3 éves dedu kell, a kicsik inkább csak futkároznak majd a pulcsid alatt, és néha te kapsz 1-1 jutalom puszit. :)

2-3 évesen már elfekszik a kezedben a simiért, és 6-8 évesen nézi veled a tévét, meg alszik az öledben. Most viszont még rengeteg dolga van, napi 10 kilométert kell futniuk! :)

2013. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm, mindjárt ki is próbálom, de asztalra nem rakom mert a szüleim a dugukal eggyűtt kihajítanak a házból
2013. ápr. 7. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát beszéld meg velük, hogy mire rakhatod! :)

De a deguk ilyedősek, ha fölöttük mozognak az emberek, és sokkal nyugodtabbak, ha 60 centi magasan van a ketrecük alja. Ráadásul ha szelídek lesznek, szökni fognak! Aszalon el tudod csípni, mielőtt indulás előtt bevenné magát a szekrény alá... :)

Egy hokedli, kis asztal, álvány is megteszi, de lehet kisszekrényen is helyet csinálni nekik.

Ha kiszemetelnek, az a ketrec hibája, de azon is lehet segíteni.

2013. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!