Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha van egy fiú és egy lány...

Degu Höri Fan DHF kérdése:

Ha van egy fiú és egy lány Degum akkor folyamatosan lesznek kicsik?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy egyik alom után rögtön jön a másik?

#degu #fiú és lány degu
2013. febr. 23. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ahogy mondod, folyamatosan lesznek
2013. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. És ez egyáltalán nem jó.
2013. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ne tarts különböző neműeket együtt.
2013. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ellés napján újra vemhesül a mami. 3 hónap a vemhességi idő, így 3 havonta szül, és már vemhesen szoptat. Ettől a strapától viszont 1-2 év alatt belepusztul valamelyik ellésbe, vagy vetélésbe.

Ha kiskorában lesz vemhes, akkor hamarabb is...


Ha már együtt van a két degud, akkor az első alom 6 hetes fiúval rakd külön ketrecbe a papát, és a lányokkal a mamát. Akkor csak kétszer szül a mami, és a második alomnak kell gazdit találnod.

2013. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megszületnek a kicsik vidd be őket egy állatkereskedésbe,valamelyik beveszi úgyis.(én is ezt szoktam)Hirdessed a neten is folyamatosan akkor is ha éppen nincs kicsi,írd fel a telefonszámot és ha van eladó kicsi hívd fel az érdeklődőt.
2013. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, és sajnos a folyamatos ellés miatt a mamadegu nagyon korán és csúnya véget érhet. Én tudom, mert ezt a hibát anno elkövettem. :( A mamadegum kétévesen elpusztult és hat éhes kis árvát hagyott maga után. Rettenetesen rossz volt. Mi azóta ivartalanítás pártiak vagyunk, így a hím és a nőstény, ha szeretik egymást és jól kijönnek hosszú boldog életet élhetnek együtt, igaz alom nélkül. Egyébként évi 2-3 alommal számolhatsz és ellésenként kb. 2-6 kölyökkel. Viszont társas állatok, ezért egyedül nem ajánlott őket tartani.
2013. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!