Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulamnak sebes belül a...

A nyulamnak sebes belül a füle, furcsán tartja és vakarja is! Mi lehet a baja? Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Az orvost bármennyire is szeretném,sajnos nem tudom kihívni,de ha tudjátok segíteni vennénk neki orvosságot! :(

2013. ápr. 10. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mostanság ivott? lehet kiszáradt és az miatt vakarja, múlt évben az én nyuszikámmal is ez történt.. és valami vitaminos vizet vettem az jót tett neki és 1 hét alatt rendbe jött :)
2013. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Legalább egy képet tennél fel, ha ennyire ... vagy.
2013. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Atka, gomba, rühesség, egyéb élősködők (bolha, kullancs), vitamin vagy egyéb hiánybetegség (széna és víz mindig legyen előtte, és 2× egy marék versele laga - cuni fit vagy cuni complete táp, napi 1-2× zöldség vagy gyümölcs, illetve tegyél be neki nyalósót), esetleg nem vágtad le a körmét és magának sebesítette ki, bármi lehet, kapd fel a nyuszit és vidd dokihoz, mert végigpróbálgatni az összes lehetőséget, hátha valami majd bejön, nem egy jó megoldás, főleg, ha emberre is veszélyes a baja, vagy esetleg mire rájönnél, mi a gond, belepusztul az állatka.

Egzotikus végzettségű állatorvos kéne amúgy, nem ismeretlen, arctalan emberek, akik nyilván rendelkeznek ám ilyen végzettséggel...

2013. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te meg ha kötekedni akarsz akkor ne azt írd,hogy... , legyen hozzá pofád is! Milyen jó,hogy ide ennyire okos emberek járnak,kritizálni azt tudtok,de normális választ adni azt nem,és gondolom aki itt kérdez nem a névtelen gyökerekre és beszólásaira kíváncsi! Sajnos nem tehetem meg,hogy orvost hívjak,elhiheted ha tudnék akkor nem ide írtam volna! Köszönöm a segítséget! :/
2013. ápr. 10. 16:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Te fogyatékos, leírtam érhetően, hogy egy képet tegyél fel, mert így senki nem fogja tudni, mert 50 féle betegség lehet.
2013. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Akkor ne vidd orvoshoz, szard telibe, aztán majd lesz valami, ehhez meg nem kellünk mi, házipraktikázz aztán vmi majd csak bejön... Ha nem, az se gáz, a lényeg, hogy nem költöttél rá, neki meg úgyse fáj, mert állat nem érez fájdalmat, nem szenved, és ha megdöglik, van másik. Ez a jó mentalitás.


Tengerimalacot Szolnokon bevittem orvoshoz, 600 forintot fizettem gyógyszerrel együtt... Nehogy már ezen múljon.


Bemész patikába amúgy, és mondod, hogy kéne cucc:

- gombára (spray)

- rühességre (tabi + injekció, ebből 3 hétig heti 1, a tabi kb. 6 napig fél, meg por is kéne, de ezeket jó eséllyel meg se kapod emberi patiában...)

- atkás fertőzésre (több lehetőség is van)


Ezen kívül vágd le a nyuszi karmait addig, amíg erek futnak benne; adj neki vitamint a vizébe; biztosíts neki megfelelő tápot és szénát, ha a dolog nem gyógyul de terjed, max vágd le a fülét, esetleg süsd meg a nyulat, úgyis mindegy neki...

2013. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már sül! :)
2013. ápr. 10. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi sül? Ilyet még viccből sem írnék. -.-

Nem értem miért nem lehet elvinni állatorvoshoz, felelősséggel tartozol érte és kész. Ha orvosra van szüksége elviszed, ez a minimum. De ahogy az előző írta, legalább menj el egy állatpatikába kérdezősködni, ha már ennyire ... (HÜLYE) vagy.

2013. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gondolom orvost pénz hiány miatt nem tudsz hívni, nem olvastam végig minden választ, szóval ha írtad, hogy mi miatt akkor bocsi.

Mindenesetre azt vágom, hogy mi kéne a fülére :). Nekem is vannak nyulaim, és ilyenkor olajat kell rá kenni, ha drágábbra nincs pénzed az étolaj is tökéletesen megfelel. Szerezz egy nagyobb ecsetet, és jó vastagon kend be vele a füle belsejét, és a füle tövét, hogy ne tudjon továbbterjedni se. Nem fog neki tetszeni, mert belecsöpög a fülébe, és ez zavarja, de a nyuszi javát szolgálja. :) Addig kend amíg el nem múlik, napi 3x minimum.


Ha esetleg ilyen kifejezetten erre való olajat szeretnél neki venni, írj egy üzenetet, és elküldöm a nevét. Csak most nem jut eszembe. :)

2013. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!