Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a nyuszim oltásánál...

Arwen kérdése:

Mit tegyek a nyuszim oltásánál? Van egy 4 hónapos törpenyuszim, és mivel jön a jó idő, és ezzel együtt a szúnyogok, jövőhéten elviszem beoltatni, életében először. Kombinált oltást kap rhd és myxomatosis ellen.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy simogassam-e közben, hátha attól nyugodtabb lesz, vagy inkább ne, mert össze fogja kötni a rossz élményt és a fájdalmat a simogatással és később félni fog tőlem. Még csak 1-2 hónapja van nálam, és végre sikerült elérni, hogy ne féljen tőlem, amikor mászkálok a lakában ő is jön utánam, meg sokszor nyalogatja a kezem :) biztos fog duzzogni kicsit az oltás után, de azt nem akarom hogy féljen is tőlem. :( Nagyon köszönöm a segítségeteket :)

2013. ápr. 11. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az orvosok nagyon jól értenek, hozzá, hogy ne okozznak fájdalmat az álaltnak, nyugi utálni ne fog érte
2013. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kint a váróban simogasd nyugodtan. De amikor bent vagytok a rendelőben bízd teljesen az orvosra.

Én mondjuk oltásnál még el is fordultam, mert nem bírom a tűt.

2013. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim, még a doktornénit is szereti, és azt hogy érzi az oltást, csak onnan tudom, hogy nyal kettőt.

Ha te nem izgulsz, ő se fog pánikolni! :)

Viselkedj normálisan, és ő is megnyugszik.

2013. ápr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én amikor oltattam, kivettem a hordozóból, simogattam az állatorvosi asztalon, ahogy otthon egyébként is szoktam, még kicsit beszéltem is hozzá (lehet, hülyének néztek:D), közben persze figyeltem hogy ne tudjon elugrani, és észre se vette, mikor megkapta a szurit. Nálunk durci csak azért volt utána, mert karmot is vágtak neki, és ahhoz az aszisztens fogta le (nyakánál megragadva-na az nagyon nem tetszett őkelmének...). De egy kis jutifalat meg simi után hamar helyreállt a béke otthon:D
2013. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tavaly mikor megkapta a szurit akkor volt nálam kb egy hónapja, ő igazából nem volt nyugodt mert elötte megmérte a lázát a doki ami elég kellemetlen lehetett neki, de a szuri közbe simiztem ő meg bujt be a kezem alá de gyorsan túlesett rajta, sztem nem is fájt neki, ink az hogy valaki idegen piszkálkja az viselte meg jobban :)
2013. ápr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat :-)
2013. ápr. 13. 14:10
 7/11 anonim válasza:
kb. mennyibe kerül egy ilyen oltás?
2013. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én Dunakeszin élek, az itteni állatorvosnál 2 lehetőség közül választhatok. Ha még nem volt oltva a nyuszim, (és nem volt) akkor választhatom azt, hogy 4900 forintért beoltják először, majd másodszor is vissza kell majd menni, és megint 4900. Vagy egy újabb kombinált oltást kap, amit összesen évente 1x kell beadni neki, ez 6600 forint. Én persze a másodikat választottam, mert így a nyuszinak is kevesebb a trauma, és persze anyagilag is jobban megéri nekem. :)
2013. ápr. 13. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó drága sajnos a vakcina, de egy adag, amit meg kell venni, de az sok nyuszinak elég.

Ha csak egy nyuszi miatt van felbontva akkor is el kell dobni, de ha többen összeálltok, akkor ugyanazzal az adaggal beoltható egy egész csapat.

Ezért szoktak is csoportos oltást szervezni.

Ilyesmire gondolok:

[link]

kb. a negyedik hozzászólót olvasd el:


"Azokhoz szólnék, akik voltak a múlt szombati csoportos oltáson és megerősítő injekció kéne.

Kicsit utána jártam a dolgoknak a 20 adagos oltás 6000 Ft alatt van. Ha van köztetek olyan, akit érdekelne a dolog, én is be tudnám oltani a nyúl pajtásokat . Természetesen csak a tű és a fecskendő lenne a költség, igaz pecsét nem lenne az oltási könyvben. Fejenként kijönnénk 350- 400 Ft-ból. Az oltóanyagot megpróbálom megszerezni egy ismerősöm által ( gyógyszerész).

Mielőtt lenne itt háborgó, embert, macskát már oltottam és miután a doktornő 2x szúrta meg mindkét nyulam, nem érzem , hogy ügyetlenebb lehetnék, utána néztem a gyógyszer adagnak, akit érdekel kérem jelezze, különben csak 2 db egyadagosat fogok venni magunknak."

2013. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát igazából nem értem hogy mégis hogy van hogy kombinált nem kombinált, az első oltást a nyusziknak kétszer kell megkapni hogy teljes legyen a védettség. nekem tavaly komináltat kapott a pestorin mormyx vakcinát ami myxo és RHD ellen véd. Úgy fizettem 4600 egy alkalommal hogy a 2 adag pestorin mormyx volt 1600 és az hogy megvizsgálta volt 2900, így szerintem amit te választottál az egy adag myxo és egy adag RHD de ebből is kell ismétlő, nem akarok okos lenni meg biztos az orvos tudja hogy mit kell csinálni DE akkor valaki magyarázza el nekem hogy mégis hogy kell oltatni a nyuszikat :)
2013. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!