Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szüleim feljelentést szeretn...

A szüleim feljelentést szeretnének tenni egy férfi ellen, zaklatás vádjával, mivel 15 évvel idősebb tőlem, és igazából együtt vagyunk. De én még fiatalkorú vagyok,17 éves, és van joguk a szüleimnek feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Én egy szóval sem beszélnék a férfi ellen, hiszem szeretem őt! A szüleim tudnak a "helyemben beszélni" ha fiatalkorú vagyok?

segítsetek kérlek, nagyon be vagyok pánikolva, hogy történik valami a barátommal!



2013. márc. 28. 16:51
 1/9 tetro ***** válasza:
87%
semmi sem történik. 17éves lányt már bátran bárhol bármikor...
2013. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"van joguk a szüleimnek feljelentést tenni?"


Mindenkinek joga van feljelentést tenni mindenki ellen. Legfeljebb utána megnézheti magát. :)

2013. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést mindenkinek mindenkör van joga tenni, legfeljebb értelme nincs.


Ebben az esetben csak akkor lenne zaklatásról szó, ha TE éreznéd igy. A szüleid tehetnek feljelentést, de mivel már elmúltál 14 éves, azzal jársz, akivel akarsz, söt ha lefekszel vele, az sem büntetendö.


Viszont elvileg tényleg elég furcsa, ha egy 32 éves férinek 17 éves lány kell - jobb, ha kicsit óvatos vagy vele, mert igencsak ráfizethetsz. De JOGILAG semmi következménye nem lehet, ha együtt vagytok.

2013. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

jogilag nincs ebben kifogásolnivaló

egyébként a 17-32 felállás igencsak beteges, én a helyedben átgondolnám az életet...

2013. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 28. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Ilyen alapon minden 18 év alatti, kapcsolatban élő lány partnerét fel lehetne jelenteni.

Más kérdés, hogy miért jutott idáig a dolog? Talán be kellett volna mutatni a szüleidnek, tudom hogy ez nem kellemes, de ilyen fiatal korban érthető, ha a szülők tudni szeretnék kivel jár a lányuk. De idősebb korban is, természetesen.

2013. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
76%
A többiek már válaszoltak, de véleményem szerint a 15 év nagy kontraszt, mert még nagyon fiatal vagy. Később már nem annyira furcsa, és ha boldogok vagytok akkor oké, de figyelj közben oda a dolgokra :)
2013. máj. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszõnöm a vàlaszokat :)
2013. aug. 4. 23:52
 9/9 anonim ***** válasza:

SZia!


Mi lett végül, még együtt vagytok?

2013. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!