Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszimnak nagyon rossz...

Törpenyuszimnak nagyon rossz kedve van, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma kaptam a törpenyuszimat.. (fehér, piros szemű és kis fülű, nem tom milyen fajta)

Nagyon rossz kedve van, a ketrec sarkába gubbaszt , csak néha eszik káposzta levelet.

Eddig nem volt egyedül, az lehet a baj?

már az előbb a szobámban is elengedtem, hogy mozogjon kicsit, de nem akart. Ott hagytam kicsit, hátha az a baj, de nem mozdult. Azt hiszem egy hónapos... Mit tudok vele csinálni?


2013. ápr. 12. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszed hogy egy hónapos vagy tudod is? Ha tényleg egy hónapos akkor vidd vissza oda, ahonnan elhoztad, ilyenkor még anyatejre van szüksége különben mindenféle betegségei lesznek. 6 hetes kornál előbb nem szabad elhozni, szóval két hét múlva hozd el. Azért gubbaszt mert 1 még nagyon kicsi, nem lett volna szabad elválasztani 2 biztos meg van ijedve, idegen helyen van, hirtelen egyedül lett és még téged sem ismer annyira.
2013. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó, hogy eleve káposztával kezdted etetni... Legalább utánanéztél volna az igényeinek, meg hogy mit nem szabad.


3 hónapos kora előtt semmi zöldség-gyümölcs!


Olvasgass itt: torpenyul.hu


Vagy írj nyugodtan üzenetet, szívesen segítek. :)

2013. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A káposzta levelet észre sem vettem. Lehet fel van fújódva. Vidd el egy állatorvoshoz, ő majd megmondja a korát és megvizsgálja.
2013. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem tudtam, hogy kapni fogom... barátom egyszer csak beállított vele, és azt monda, hogy ajándék...

Köszi válaszokat... elvettem a káposztát... szal akkor mivel is etessem?

Meg mivel almozzam? Forgácsot megeszi...

2013. ápr. 12. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Széna és víz mindig legyen előtte, tápból versele laga - cuni fit vagy cuni complete (ezutóbbi jobb lenne), alomból a sarok wc-be mehet pellet, vagy forgács, a pisit és kakit egy ideig neked kell majd odapakolnod. Kb. egy hétig ne engedd ki, hogy megszokja a helyét, összekösse a biztonsággal, stb-stb.

Utána napi több órát kint kéne lennie. Min. 120-as ketrecre van szüksége.


[link]

[link]

2013. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, a káposztától felfúvódhat, azt ne adj neki egyáltalán. 3 hónapos kortól lehet bevezetni fokozatosan a zöldségeket, gyümölcsöket. Krumpli mérgező, soha ne adj neki, mert belehalhat.


Ha küldesz privátban e-mail címet, tudok küldeni két pdf listát, mit ehet, mit nem.

2013. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell szoknia az új helyet szerintem pár napig szokja a ketrecet és piszkáld
2013. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobban van már?


Ha ma sincs jobban, nem eszik, gubbaszt, felfúvódott, akkor nézz körül, hol van a legközelebbi nyúl specilista doki, és mikor rendel.

A számlát én benyújtanám a jóbarátnak, aki élő állatot ajándékoz, anélkül hogy megkérdezne...

2013. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

mostmár mászkál a ketrecben, és a kis ajtóhoz ugrál ha meghallja a hangom. Nagyon barátságos... elengedtem a szobámban, távolabb ültem hozzá, ő meg pár másodperc mulva már mellettem volt és hozzám bújt... Ez jó vagy rossz jel?

És állandóan eszik... nyúl kaját kevésbé, de szénát annál inkább...

2013. ápr. 13. 11:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez mind jó jel, megszokott és ragaszkodik már hozzád:). Nemsoká valószínűleg elkezd rohangálni, ugrálni, megfordul a levegőben. Ilyenkor ne ijedj meg, nincs semmi baja csak jó kedve van. Nyúltápból nem is kell sokat ennie, napi 2* fél marék szerintem elég neki. A széna a fő kaja nekik. Tápból nem tudom milyet vettél, de a versele laga cuni complete és a halywood a legjobb.
2013. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!