Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fressnapfban kapható, kimérhet...

Fressnapfban kapható, kimérhető táp mennyire jó tengerimalacnak?

Figyelt kérdés
Nagy része zöld táprudacskák, de van benne kukorica pehely is, meg kemény darabkák. Tudom, hogy a legjobbak a versele laga tápok, csak kérdezem.

2013. ápr. 12. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
De mi a neve? A beltartalmát is jó lenne tudni,fontos,hogy hány % benne a rost, mennyi a c vitamin stb. Ez a lényeges inkább,nem a kinézete. Persze szotyi és kukorica ne legyen benne. Szóval igy nem tudom neked megmondani,hogy jó vagy nem.
2013. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát a kimért tápok általában nem szoktak a legjobbak lenni.

de tényleg jó lenne tudni, hogy pontosan mit tartalmaz.

2013. ápr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Versele laga - cavia pro elég jó árban van például, de a cavia complete sem teljesen megfizethetetlen, ezek a legjobbak, én ilyesmiben gondolkoznék inkább.

A hozzávetőleges összetételüket tényleg tudni kellene, mi van benne egyáltalán, kb. milyen arányban.

2013. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek a harmadik válaszolóval, én nem vennék kimért tápot, nem tudom miből áll, meg egyáltalán. Én is a versele laga tápokat ajánlom, drágák ugyan, de szerintem pár száz forinton nem érdemes spórolni, és inkább vagyok nyugodt, hogy minőségi tápot kapnak, mint egy ismeretlen eredetűt.
2013. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen táp.

Ha nem kifejezetten tengerimalac táp, akkor nem javaslom.

Minden rágcsálónak más és más az igénye a táppal szemben.

Az úgynevezett univerzális rágcsálótápok ezt a sajátosságot nem tudják figyelembe venni, konkrét állatra nézve van ami hiányzik belőle és van benne olyan, ami nem kellene bele. Általában alaptápnak, végszükség esetére azért jók, persze nem erre kell ráállni.

A kifejezetten tengerimalacoknak készült tápok (persze, ha jó táp) sok C vitamint tartalmaz, mert egyedül a malac nem tudja előállítani a C vitamint. Kevés mag van benne, mert a malac nem magecvő, hanem fűevő, stb.


Ha a kimért táp kifejezetten tengerimalactáp, még akkor is vigyázni kell, mert a C vitamin a levegőn hamar lebomlik, egy kibontott zsák meg ki tudja mióta van ott felnyitva.


Szóval tényleg jó lenne tudni milyen is az a táp.

2013. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma vettem versele laga cavia crispyt, ez még elég jó árban van, remélem jó.
2013. ápr. 13. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az nem jó.
2013. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor milyen jó?
2013. ápr. 14. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobb a Cavia Complete, utána sorrendben: Cavia Fit, Pro, Nature.
2013. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!