Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel etessem és almozzam a...

Mivel etessem és almozzam a törpenyuszimat?

Figyelt kérdés

6 hetes, fehér törpenyuszimat ma vettem.

Azt tudom, hogy nem adhatok neki gyümölcsöt és zöldséget...

Szóval akkor kukorica és zab jöhet? És széna?

Jah, és mivel almozzam? A faforgácsot megeszi...


2013. ápr. 12. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Széna és táp, ha a legjobb tápot akarod, akkor versele laga cuni complete. kukorica semmiképpen, nagyobb korában sem. zabot meg 3 hónapos kora után szerintem.


nem gáz, ha megeszi a forgácsot. nem tudom, hogy mennyi idős kortól lehet szobatisztaságra nevelni (hozzám fél évesen került a nyuszim, akkor már szobatiszta volt), de akkor csak egy fapelletes nyuszi wc kell. :D

2013. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Széna és víz mindig legyen előtte, tápból a legjobb márka a versele laga - cuni complete, de minimum cuni fitet, vag annál jobbat vegyél. Én felnőtt törpenyúlnak adok 2× fél-egy maroknyit, de ez módosulhat a nyúl egyéni igényeinek megfelelően (gyorsabb/lassabb anyagcsere).

Alomnak forgács vagy fűrészpor is jó lehet, vagy fapellet, elég csak a wc-be tenni (nekem amíg mindenhol volt, a dolgát is mindenhol végezte...). Az nem baj amúgy, ha kicsit megrágcsálja az almot.


Fogkoptatónak tegyél be kb. két havonta alma vagy körteágat (aranyeső nagyon mérgező, de a dió, szilva, barack, meggy, cseresznye, vagy egyéb csonthéjas sem ajánlott). Zöldség, gyümölcs fokozatosan lehet bevezetve 3 hónapos kortól, ekkortájt tehetsz be neki nyalósót is, a helyesen tartott nyúl unalmában nem nyalja/rágja.


Kukoricát én nem adnék neki, zabot se feltétlenül. Ha jól tudom, az ő emésztőrendszerük is elég kényes, úgyhogy azt is kis adagokban kéne bevezetni, ha mégis szeretnéd.


Ja igen, a káposztától felfúvódhat, abból csak keveset, nagyon-nagyon óvatosan, a krumpli pedig szigorúan tilos.

2013. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért nem olvaszál utána az állat megvásárlása előtt?
2013. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na ez jó kérdés... szégyenlem is magam...

Hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás volt...

2013. ápr. 12. 21:49
 5/9 anonim ***** válasza:
holnap reggel legyen az első dolgod hogy a szénát és a rendes tápot(halywood vagy a cuni complete) beszerzed mert még csak ezeken kell élnie, de kezdj el olvasni oldalakat, hogy tudd később mit ehet, mi mérgező számára, különösen hogy a lakásban/házban lévő "gazok" milyenek. Az oltásról se feledkezz meg, mert ezzel a hirtelen jóidővel és sztem nagyon meleg lesz, így sok szúnyog lesz hirtelen. Én fűrészport nem tennék alá mert POR és tüsszögni fog tőle és te sem szereted az ilyen "szarokat" beszippantani, vagy forgács vagy pellet, macskaalmot se vegyél mert az sem jó a nyusziknak, mikor én vágtam bele akkor én ezt olvastam :) a szobasztisztasághoz türelem kell és kitartás, ne kapd fel a vizet ha ne fog holnap a wc-be pisilni, mindig mutasd meg neki hogy oda kell, 2-3 hét és érteni fogja hogy mit is akarsz tőle :)
2013. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
megvan a táp meg a széna is... nem mondtátok milyen szénát vegyek... volt here széna meg fű széna. mindkettőt vettem, nem tom melyik jó... táp is megvan. olyat vettem amilyet mondtál. ööö nem fűrészpor van alatta hanem forgács.
2013. ápr. 13. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább fapelletet drágább, de a nyuszik szobatiszták szóval csak a wc-be kell tenni. A forgácsot könnyen kirugdossa amikor jókedvében szaladgál és ugrál és a szőrére is rátapad.
2013. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt tudod kiképezni magad széna, meg nyúletetés ügyben:

[link]

Ha törpe nyuszi, akkor a lucerna szénát tedd el későbbre: nagyon fincsi, de később is csak egész piciket kaphat, mert túl sok benne a fehérje, energia, nekik meg elképesztően takarékos a berendezésük.

2013. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én fressnapfba vettem fitfunos szénát, azt nagyon szereti de lehet áttérek a lolo petesre mert árba is jobb és az illata is isteni, acanashopról rendeltem, ha jól tudom mint a kettő hegyiszéna, a fitfunos tuti, de igazából mindegy a márka csak jó illata legyen amit te is el tudsz dönteni :)


a pellet tényleg jobb de a kisállatboltba nagyon drága, ha tudsz akkor szerezz valahonnan olcsón pl [link] náluk van webshop és itt 1200 a 15kilós, most forgács van alatta ezzel nekem csak annyi a gond hogy hamar átázik, szóval kicserélem délután este még semmi alig van benne vmi másnap délután hazajövök és már nagyon büdös, én nagyon nehezen ébredek így nem nagyon tudom kitakarítani reggel, ígyis néha kések a suliból :) én tettem a ketrecelé egy szőnyegdarabot így ami rátapad néhány forgács az ott lehullik, így nem az én szőnyegemen köt ki :)

2013. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!