Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért büdös a törpenyuszim szőre?

Miért büdös a törpenyuszim szőre?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 hónapos törpenyuszim és ma vettem észre, hogy a szőre büdös. Mit csináljak vele? Fürdessem meg vagy csak hagyjam?

2013. ápr. 14. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a fenekénél ráragadt a szőrre az ürüléke? Vagy a vizelete miatt.


Azt amúgy nem tudom lehet-e fürdetni, a törpenyulam 8 évig élt, egyszer nem fürdettem meg, viszont a fenekénél körbenyírtam rövidre a szőrt, hogy ne ragadjon össze neki.

2013. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs összeragadva a szőre. :/
2013. ápr. 14. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg ha büdös, vagy lakoltasd ki az udvarra, ott bűzölöghet
2013. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tiszta és egészséges nyuszi nem szokott büdös lenni.

Ahogy 1. válaszoló írta, valószínűleg a hátsóját nem tudja egyedül tisztán tartani. Rövidre kell vágni a szőrt, és egy nedves szivaccsal letörölni.

De ha most lett ivarérett és tavasz van, akkor lehet hogy hamarosan ivartalaníttatnod is kell. Tegyél félre rá pénzt, nézz körül ki a legjobb doki, és ha más jelét is látod hogy már kínozzák a hormonok, akkor hajrá.

2013. ápr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán hempereg az ürülékében, előfordulhat! De az sem kizárt, hogy valamire alergiás, ami kihat a mirigyeire... Talán vidd el orvoshoz, ha tényleg nem múlik el a büdös szag.
2013. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ha rendszeresen takarítva van,és tisztítva,akkor nem lehet büdös! kivéve ha betegsége van,vagy az ürülék rá van szaradva...
2013. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lehet, hogy dagi és nem éri el magát mindenhol mosakodás közben?
2013. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!