Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tenni ha szájzáraz a...

Mit kell tenni ha szájzáraz a görényem?

Figyelt kérdés
Még nincs, de fontos lenne tudni, hogy akkor mit csináljak, ha lesz és szájzárat kap rajtam... Nyugodtan vessetek rám követ, de én nem találtam sehol! (pl. goreny. hu feketegabi.hu) Ha mégis le van írva valahol és belinkelitek azt is megköszönöm!

2013. ápr. 15. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt olyan, hogy volt egy rongyba és egy pórázba teljesen beletekeredett a görény, majdnem megfulladt és elkezdett nyöszörögni, aztán barátom apja odament, hogy kiszabadítsa. Erre beleharapott a kezébe a hüvejk ujja alatt abba a puha részbe és átharapta a kezét. Ő próbálta a másik kezével baxtatni, utána többen próbálták a családban kifeszíteni a száját, de nem lehetett. Vagy fél órán át ott harapta a kezét. Utána engedte csak el.


De egyébként el tudná engedni, csak nem akarja. Harcnál az a görény nyer, amelyik tovább tudja harapni a másikat. Ezt azért csinálja csak.


Na most orvosok írnak olyat, hogy valamivel a torkába kell nyúlni és baxtatni, meg valamilyen keserű spray is létezik erre a célra, amivel le kell fújni, de ezt nem próbálták barátom szülei.

2013. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze olyat is olvastam, hogy vissza kell harapni neki, de ez baromság, mert utána mivan ha beleharap az arcodba.
2013. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szedtem le az ujjamról hogy beljebb nyúltam és lenyomtam a nyelvét,valaki meg az orrát befogta akkor elengedett(kicsit szétszedte az ujjam) de ez nem tudom hogy hirtelen pániknál hogy sikerül megoldani :D pl apám kitépte az ujját a szájából :D:D. Egyébként már nagyon kezes kis görci lett :). olyat szerintem lehet még hogy hegesztőkesztyűben fogdosni (jobb elkerülni a szájzárat :D)
2013. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Lehet hogy egy rossz megoldás, de szerintem biztos elengedi a kezed, ha lenyomod a víz alá a fejét.
2013. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LeGrady ***** válasza:
Mi mindig befelé toljuk az ujjunkhat, ha ilyesmi van, akkor elmegy tőle a kedve, node a miénk nem durva..
2013. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

En kaptam egyszer szajzarat , a mutato ujjam begyet harapta at . Eppen etettem hussal a hus leeset o meg az ujamat kapta el es mivel meg uj volt nem bizott nagyon bennem es mikor ki akartam venni az ujjbegyem gondolom azt hitte , hogy a kajat akarom elvenni tole igy szajzarat kaptam.

Ne ilyedj meg ilyenkor , ha probalod kiszedni a kezed akkor csak jobban raszorit , nekem ez rogton bevalt : megfogtam a grabancat es elkezdtem afejet hatrafele hajtani ( persze nem durvan szepen lassan ) es kozbn mondtam , hogy nem . Par masodperc alatt elengedte :)

2013. aug. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kapott szájzárat etetésnél (ahogy az utolsónál, csak ott a görény megijedt, hogy nem arra harapott, amire számított), én először megpróbáltam nem kivenni a kezemet, de akkor már szájzárazott. Mivel én is pánikot kaptam, lassan kivettem, alátámasztva, majd barátom segített: grabancfogás, hátha enged; utána két ujjal a szájába nyúlni, szájzug felé tolni szét az állkapcsokat. Gyorsan enged (átharapott ujjat is), csak visszaharap, de azt már le lehet szedni. Módszer még, hogy hideg víz a fejére, ettől nagyon gyorsan enged, de szájzárnál szerintem visszaharap máshová. Megharapni semmiképpen, nem engedett így.

Általában kétemberes meló. De relatíve gyorsan le lehet szedni azzal, ha széttolod a fogait.

2013. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!