Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degutartás. Valaki? (lent)

TomiBounce kérdése:

Degutartás. Valaki? (lent)

Figyelt kérdés

Van valaki, aki tart degut? Mivel jár egy degu tartása? Mostanában kezdtem el gondolkodni egy degun, de nem értek hozzájuk, mert még sosem volt. Olvasgattam róla neten dolgokat, de én inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ilyenekre gondolok, hogy mennyibe kerül egy ketrec hozzá körülbelül, mik a hátrányai, satöbbi.

Köszönöm szépen előre is :)


2013. ápr. 22. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Hátrány?! Hát olyat nem tudok...Viszont!Nekem van két 11 hónapos csajszi és nagyon cukik.A tartásuk nagyon könnyű,szaguk két hét után is alig érezhető.Én a ketrecet 7.000FTért vettem Székesfehérváron(újonnan).3 éves koruktól egyre több időt szánnak a gazdira (ha nem voltak nagyon szelíd jószágok akkor is)6-8 éves korukban meg majd alig győzöd őket simogatni.Első állat megfelel,illetve ha első állat akkor még tengerimalacot tudok ajánlani nekem az is van egy hím és hozzá nem kell annyi türelem .De minden állat más személyiségű tehát ne várd azt (egyik állatnál sem),hogy valaki valamit mond,hogy így meg úgy meg lehetett tanítani erre meg arra,nem biztos,hogy neked menni fog az állatól és tőled függ.Ha utána olvastál a neten akkor nem írok többet de ha kérdésed van írj nyugodtan ki foglak tudni segíteni nem biztos hogy egyből.
2013. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem! A mozgásigényük mennyire nagy?
2013. ápr. 22. 17:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az eddigieket! :)
2013. ápr. 22. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:

A degus fórumok tele vannak személyes tapasztalattal... :)

A mozgásigényük elképesztő: a mókuskékben naponta és fejenként 10 kmt lekocognak, és rendszeresen 33 km/h sebességet mér a biciklis óra! :D

Ha viszont mozgáshiányuk van, terroristává változnak. :D

Úgyhogy 32 centi átmérőjű mókuskerék és hatalmas ketrec nélkül elég nagy bátorság kell a tartásukhoz! :D

A nagy ketrec 70*70*50 centis legyen, vagy méginkább 80*80*50.

Huzatban könnyen megfáznak, és 30 fok fölött ritkítja őket a hőguta, és az etetésre is érzékenyek.

Ha nem jó tápot választasz cukorbeteg lesz, ha nem szénázik eleget, túlnő a hátsó foga, és bélgyulladást kap.

De ha 1 degun gondolkodsz, akkor olvasgassál még egy kicsit, mert minden ismertető úgy kezdődik, hogy csapatban élő állat, legalább kettő kell belőlük.

Amelyik degu a természetben egyedül marad, annak nincs esélye a túlélésre. Még aludni is együtt szoktak.

Az 1 szem degut 1 percre se hagyhatod magára, és még úgy is lehet hogy szorongó, beteg, boldogtalan állatod lesz.

2013. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Hát tartásukból ítélve elég kényes állatok. Szerintem ettől függetlenül bepróbálkozom két drágasággal.:)

És tényleg köszi a válaszokat!! :)

2013. ápr. 23. 07:39
 6/9 anonim ***** válasza:
A tévét kidobhatod. :)
2013. ápr. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagyketrec, nagy oldalajtóval, magas alomtálcával, csincsilla mérető kerékkel tényleg fontos!

Ha ők elégedettek veled, arról tudni fogsz! :)

És ha elégedetlenek arról is, csak éjszaka kapod az értesítést! :D

2013. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hangos állatok? :D
2013. ápr. 23. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
nem (mindig)
2013. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!