Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadászgörényemnek feltehetőe...

A vadászgörényemnek feltehetően daganata van. Van esély a sikeres műtétre? Vagy altassam el és kíméljem meg a szenvedéstől? Szeretném ha lenne kiút, nagyon a szívemhez nőtt.

Figyelt kérdés

"A leggyakoribb típusa a hízósejtes daganat (mastocytoma). Ezek a daganatok általában szőrtelen szemölcsként tűnnek fel, melyek mérete a gombostűfejnyitől a másfél centis átmérőjűig terjedhet. Lehetnek göröngyösek vagy simák, és általában a színük megegyezik a bőr színével. Ezek a szemölcsök általában elfekélyesednek (véreznek, kisebesednek és beforrnak) újra és újra. A fekélyesedés abból ered, hogy a görény kivakarja a daganatot. A hízósejtes daganat jelentkezhet egyedi vagy csoportos formában is. A tapasztalatok szerint a legtöbb hízósejtes daganat jóindulatú. Mivel gyorsan elterjednek, és nem mindegyik jóindulatú, ne csak nézd és várd, hogy majd magától elmúlik, mutasd meg állatorvosnak. Javallott a daganatok sebészeti eltávolítása."

"A faggyúmirigy daganat a második leggyakoribb bőrdaganat a görényeknél. Ezek a daganatok általában sötét rózsaszínűek, puhák és nagyon gyorsan nőnek. Ezek a tumorok leggyakrabban az idősebb, illetve a nőstény görényeken tűnnek fel. Mivel ezek a tumorok gyakran válnak rosszindulatúvá, ezért a sebészeti eltávolításuk a leghatékonyabb beavatkozás."

Ilyen információkat találtam neten. Inkább az elsőre mondanám hogy olyanok a tünetek pl a kivakarásra-hegesedésre értve.


Kérlek olvassátok el és írjátok le mit gondoltok, ha vannak tapasztalatok azt is. Nagyon fontos nekem.

Köszönöm.


2013. ápr. 25. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol van, és, hogy mekkora. Ha nagyon áttétes, esélytelen megműteni, én cicával jártam így, a szügyénél vettem észre, de mint kiderült, végig mindkét mellső lábában ott volt már áttétesen :(

De szóval ha még kicsi a daganat, és nem áttétes, akkor van esély rá, hogy kikapják.

2013. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A hátánál helyezkedik el, szinte a gerincénél, ezért ezt elég veszélyes lehetne kiműtetni nem? És van most fájdalma, mármint a dagantból kifolyólag? Ugyan úgy eszik, iszik, nem fogyott le.
2013. ápr. 26. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!