Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak sebe van, mit...

A nyuszimnak sebe van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
szóval a nyuszim kiugrott a kezemből, a kutya kergetni kezdte, szerencsére elkptam a nyuszit, de futás közben ráharapott az orra és a szája közötti részre... mit tegyek a sebbel, és hogyan nyerjem vissza a bizalmát? mert most ha kiengedem a szobámban, elbújik valahova, és rám se bagózik...mit tegyek?

2013. ápr. 28. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy kis nyugalom kijár neki. Fokozatosan szerezheted vissza a bizalmát, lépésről lépésre. A sebét Betadine-al kezeld le, nem lesz semmi baj.
2013. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen kend be betadinnal és elvileg semmi baja nem lesz , de nézd a sebet hogy nem fertőződik el vagy vmi vagy esetleg jobban felszakad, nekem már ugrott ki párszor a kezemből a metlakira a nyuszim olyankor picit sebes lesz a szája bekenem neki és pár nap is nem is látszik


most tényleg hagyd kicsit a helyén, ne piszkáld, meg fog nyugodni

2013. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
minkét válaszolónak nagyon szépen köszönöm...ennyire még sosem örültem egy válasznak sem.. tényleg nagyon hálás vagyok.. :)
2013. ápr. 28. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

A legfontosabb, hogy minél előbb kend be a sebét betadinnal. Nekem is az állatorvos mondta, hogy azt nyugodtan használhatom a nyuszinál. De figyelj rá oda nagyon a következő pár napban, és ha rosszabbodik a sebe, inkább vidd orvoshoz!

2013. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a negyedik válaszolónak is nagyon szépen köszönöm! :)

U.i.: a sebe egyre szebb, gyorsan gyógyul..még az volna a kérdésem, hogy a seb teljesen begyógyul, vagy lesz heg?

2013. ápr. 29. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy gyógyul, akkor nem lesz semmi baj!

Nagy valószínűséggel úgy vissza fog neki ott szőrösödni, hogy semmi nem látszik majd belőle!

2013. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm...és köszönök szépen mindent a válaszolóknak! :)
2013. ápr. 29. 13:36
 8/8 anonim válasza:

nekem igaz tengerimalacom van, de nagyjából ugyanaz.


Véresre kaparta magát több helyen is. Állatorvosnál kapott egy szurit a seggébe, és mondta a doki, hogy nem lesz gond, csak betadinnal reggel meg este fülpiszkálóval kenegessem le. Pár hét alatt bevarasodtak a sebek, aztán meg szép lassan visszanőtt a szőr is rá. Pedig az egyik, jó nagy volt, kb mint egy termetes bab.

Nem lesz gond, betadin megoldja.

2013. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!