Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyuszimnak?

Mi baja lehet a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Múlt héten oltattam be a nyulaimat a szúnyog által terjesztett betegség ellen, még bent vannak mert csak 9 hetesek, és azt tapasztaltam, hogy a szalma mintha véres lett volna meg a tappancsuk is..nem tudom, hogy ez a vizeletük v hasmenés lenne? tegnap adtam nekik fonnyasztott reteklevelet, de nem hiszem hogy az bajt okozott volna..amúgy van étvágyuk és nagyon aktívak nem látszanak betegnek de most nagyon megijedtem mi bajuk lehet:( valaki tapasztalt már hasonlót?
2013. ápr. 18. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:

3 hónapos korukig nem ajánlott semmilyen zöldséget/gyümölcsöt adni nekik, csak szénát, tápot és vizet. Ha megismétlődik, irány az állatorvos!


RHD ellen is oltva vannak?

2013. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egy oltást kapott, tenyésztőtől vettük és ő oltotta be, azt mondta 10 éve tenyészt nyulakat és évente egyszer oltja őket azzal az oltóanyaggal amit kapott..annak nem tudom mi volt a neve..szerintem myxomatozis elleni ha minden igaz..akkor fonnyasztva szárítva se lehet nekik semmi levélfélét adni?
2013. ápr. 18. 16:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyenlőre ne adj nekik, várd meg a 3 hónapos kort és akkor is fokozatosan szoktasd hozzá.

Szerintem kombinált oltást kaphattak, azzal szoktak oltani, viszont azt 10 hetesen meg kell ismételni! Utána évente (bár a mixo része csak fél évig hat, az RHD része pedig 1 évig, így sokan fél évente oltatják)!

2013. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm a választ!

de ugye ettől nem pusztulhatnak el? annyira vigyázok rájuk, és ezután lesznek még csak kiköltöztetve az udvarra..akkor továbbra is szénát meg nyúltápot adok nekik..

de ha nagyon aktívak(msot is itt ugrándoznak körülöttem)attól még lehetnek betegek? vagy a nyulak így reagálnak ha megrontják a gyomrukat?

2013. ápr. 18. 16:32
 5/10 A kérdező kommentje:
és a legfurcsább az , hogy most az egyik nyúl rápisilt a szőnyegemre, és először teljesen normális sárga színű volt és félóra elteltével sötétre változott teljesen..pirosas barnás-narancssárgásra..
2013. ápr. 18. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, h nagy gond lenne.

A vizeletüket a táplálék is elszínezheti, pl. a cékla akár pirosra is befestheti.

Ha tudsz, szerezz be nekik egy kis bélflóra regenerálót (pl. Laktiferm)! (a hasmenés miatt, már ha tényleg az volt)

2013. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy akarsz több nyulat tartani? Egy helyen?
2013. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha együtt tartod őket egy helyen előbb utóbb valemyik megdöglik
2013. ápr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak kettő van,nem is lesz több..nem tenyészteni akarom őket.. és azért vannak ketten, hogy ne unatkozzanak, féljenek..így jobban érzik magukat.
2013. ápr. 18. 18:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát most még jól elvannak, de ha 2 bakot tartasz együtt akkor tényleg ki fogja csinálni az egyik a másikat 3-4 hónap múlva. Ha két nőstényt ők is verekedni fognak, ha fiút és lányt akkor meg lesz sok kisnyuszid amibe az anya halhat bele mert előbb ivarérettek lesznek minthogy képes legyen kihordani a nyuszikat. Szóval ivartalanítanod kell majd őket, de egy ketrecben akkor sem biztos, hogy ki fognak jönni egymással. Ivarérettek már 3-4 hónaposan is lehetnek akár szóval egy hónap múlva külön kéne tenned őket. Ivartalanítani viszont csak 8-10 hónaposan lehet őket.
2013. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!