Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 tengerimalacom és...

Kovács Szabolcs Lász kérdése:

Van 2 tengerimalacom és büdösek mit tegy van valami spré hogy lefujjam őket vagy valami?

Figyelt kérdés

#Vagy megfürdessem #őket?
2013. ápr. 29. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Tiszta alomban nem büdös egy állat sem.
2013. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehogy lefújd őket vagy az almukat bármivel is.

Ahogy az első hozzászóló írta, ki kell őket takarítani!

Most hogy itt a melegebb idő, valószínűleg gyorsabban "büdösödnek".

2013. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyáron egy-két naponta ki kell őket takarítani.

Milyen almot használsz?

Miben tartod őket? Ha akváriumszerű üvegben, akkor cseréld le ketrecre legalább a nagy melegek idejére!

2013. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy lefújd!!!! Takarítsd!!!
2013. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
93%

annyi a titka, hogy jó nagy ketrecük legyen, ne egy kis vacak, mert azt gyorsan telepiszkolják. Nagy ketrecben van helyük és jó esetben egy helyre szoknak, az lesz a WC, a több meg nagyjából tiszta marad.


Nagy melegben meg 3-4 naponta ki kell takarítani, egyébként hetente elég. Naponta azért nem kell, nálam van hogy egy hét után is teljesen oké a cucc, de azért mégis.


Fürdesd meg őket havonta egyszer. Én Johnson@johnson kamillás babasamponnal fürdetem őket, teljesen jó nekik, nem csinál rajtuk kiütést se semmit, holott sok kisállat fürdetőnek titulált vacak mindenféle nyavalyát okozott.


Minden háziállatra időt kell fordítani és törődni kell velük. Ha tojsz rájuk, ne tarts semmit, ne szenvedtesd szerencsétleneket.


HA ESETLEG nem azért büdösek mert nem takarítod, és tiszta a helyük, de valami miatt mégis szagosak, akkor vigyed állatorvoshoz, ott majd kiderül mi a probléma forrása.

2013. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bkris válasza:

Nehogy lefújd őket!!! Takarítsd ki a ketrecet,ha nem válik

be akkor fürdesd meg őket.De a vízbe nehogy tegyél bármit is!!

2013. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De interneten úgy olvastam hogy megfázhatnak ha megfürdetem őket de most akkor mi legyen a tengerimalacokkal mert az istállóba meg nem akarom őket tartani de a helyüket rendszersen takarítom és ételük és innivalójuk is mindig van.De hát azért a szaguk nem tetszik de akkor sprayt ne is használjak?Vagty valami illatosító folyadékot van amit a szőrükre lehet rakni vagy valami olyat amit például a ketrecre na jó lécci küldj majd linket nagyon szépen kösz előre is szia?
2013. máj. 2. 15:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Zakaríts, ha kell naponta, pisi, kaki hely ki, meg a romlott kaják is...

heti egyszer fürdethetsz is

2013. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van tengerimalacom, és most már 5 napja , és ma éreztem reggel hogy ki kell takarítanom őket. Takaríts rendszeresen (helytől függően, de kb 3-5 naponta) és semmi gond nem lesz!:) A fürdetéstől pedig max akkor fáznak meg ha hides vízbe teszed őket, és mikor vizesek huzatot kapnak! Készíts nekik langyos vizet, fürdesd meg őket, de úgy hogy a fejüket lehetőleg ne vizezd be, aztán mikor kész vagy, töröld szépen meg őket, és hajszárítóval alacsony fokozaton messzirőlkb 25-30 centire a hajszárítót szárísd meg! Amíg vizes, semmi féle képpen ne kapjon huzatot!


Illetve ne hagy nekik bent nyáron 4 napig almát meg stb, mert azok is el kezdenek rohadni, és azok is szagosíthatnak.


De semmiféle képpen ne fúj rá semmit, nem szabad, mert megbetegedhetnek tőlük, és bele is hallhatnak, inkább ha tényleg nagyon büdösek vidd el állatorvoshoz, és ha ő azt mondja hogy semmi baja nincs, a szobádba vegyél valamilyen illatosítót, de a ketrecükbe, vagy rájuk ne fúj semmit!!

2013. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!