Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most fialt a tengerimalacom,...

Most fialt a tengerimalacom, és átraktam egy másik ketrecbe a hímet, de mikor tehetem vissza?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
semmikor. minek szaporítasz feleslegesen?
2013. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólóval, vagy a hímet vagy a nőstény add oda valakinek, egy malacot meg ami egynemű a szülővel tarts meg
2013. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek velük. Sose rakd vissza, mert nem kell feleslegesen szaporítani őket.
2013. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha mindenképp futószalagon akarod nyomatni a malacokat, vedd figyelembe, hogy sok alom után az anyának elrákosodik a méhe, és meghal.

Tenyésztésben két alom közt legalább 1 hónapot az anya pihen - ez az időszak a szoptatás befejezésétől számítandó.

2013. ápr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Itt tudsz utána nézni a biológiai adataiknak:

[link]

Ha viszont nincs rutinod, kérj segítséget egy olyantól akinek jó szeme van már, annak megállapításhoz, hogy az anya mikor jut újra fedeztethető kondícióba.

Csak kirobbanó formában levő anyát szabad elléssel terhelni. Ezen kívül a nyáron a nyakadon maradnak a kismalacok. Mostanában csak akkor fedeztess, ha már megvan a gazdija a következő alomnak.

2013. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a malacok kereskedésből vannak, és te csak szaporítod, nem pedig tenyészted őket, akkor sose rakd vissza, mert génhibás állat van így is elég!
2013. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és az ivartalanítás? az is lehet egy opció? igazából nem szeretném elajándékozni mert már hozzá nőtt a szívemhez, de azt se szeretném ha a malac mama folyton szülne, nehogy baja essen
2013. ápr. 24. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:

A hímet lehet ivartalaníttatni, a nőstényt semmiképp se tedd ki ilyesminek, az altatás eleve veszélyes, de az anyánál még a hasfalat is fel kellene nyitni, utána varrni, nyilván eztán rá kéne tenni egy ilyen harangot, hogy ne férjen hozzá a sebhez, stb-stb... Tortúra neki is, neked is, egyfelől drágább, másfelől annyira pici állatkák, hogy nagyon kockázatos.

A hímet gyorsabb és könnyebb kiherélni, onnantól boldogan együtt élhetnek. :)

2013. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is a hím ivartalanítására gondoltam, a mamát semmiképp sem tenném ki ilyesmiknek
2013. ápr. 24. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!