Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nőstény nyuszi együtt...

Két nőstény nyuszi együtt tartása?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszim és mellé szeretnék még egyett!
2013. ápr. 30. 18:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az én nyuszim már volt több nősténnyel is együtt szoval akkor nem volt baj. Nem agressziv. Most éppen vemhes. De addig külön lennének.
2013. ápr. 30. 18:54
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Gratulálok, ez aztán a felelős állattartás...

Alapból nem jó 2 nyuszit együtt tartani, pláne nem jó 2 azonos nemű nyúl! A nőstények területvédők, a régi nyuszi akár meg is ölheti az új nyuszidat!!


Azt inkább hagyjuk, hogy miért szaporítod őket, így is van elég genetikai hibás nyúl.. Járulj csak hozzá, ez az, gratulálok.. Élőlényekből meggazdagodni...

2013. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Most hogyha úgy is terhes, majd megtartod az egyik szaporítmányodat.

Legkozkázatmentesebb két ivartalanított különböző nemű nyuszi. Ha a mami nem szoptat, akkor ivartalanítod. Utána meg az egyik kisfiút is.

A többi nyuszinak, meg már most keresel felelősségteljes gazdát, aki nem szaporít!

2013. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Két nőstény nyuszit ivarosan együtt tartani lehetetlen, de még ivartalanítva is lehetnek bajok.
2013. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Xandír.

Az elsőnek pedig nem.. Miért kell mindenért kiakadni. Ha tudnád 12 éves vagyok és csak érdeklődtem. Akkor nem veszek mellé másik nyulat. De ellehetett volna ezt normálisan mondani??Nem pénzért vemhes a nyulam. A genetikai hibákrol ne beszéljünk. Elég tapasztalt vagyok ahhoz hogy tudjam hogy mit vállalok de csak tudjátok az ok a nyuszik a testvérei voltak és kicsik voltak még akkor. Az oldal cime az hogy gyakori kérdések amit máshol nem mertél..itt megkérdezheted. De akkor miért cs*sztetsz? El is lehetett volna magyarázni ezt normális hangnemben mert érzem hogy gogxan mondtad volna. Egy 12 éves gyerek honnan tudná ezt de komolyan? Bár rengeteg mindent tudok a nyulakrol mert később szeretnék velük foglalkozni. A vemhesség miatt ne aggódjatok majd elintézem.

Egyébként köszi tényleg Xandir mert te legalább nem a fejemhez vágod a dolgokat. :)

2013. ápr. 30. 19:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utolsónak annyiban adnék igazat, hogy valóban a nőstények nagyon területvédők.Nem véletlen,hogy mindig a bak nyuszihoz rakják a nőstényt és nem fordítva. Nagyon durvák tudnak lenni a bakokkal is! Tehát nagyon észnél kell lenni az új nyuszi beszoktatásával, főleg ha pici. Az a legjobb ha kiveszed a régi nyuszidat a megszokott helyéről és egy számára idegen helyre teszed(egyedül legyen!) 4-5 napra (hogy neki is "új" legyen a régi helye), majd utána így rakod be a kettőt a régi helyre. Így is összekaphatnak,de nem annyira, mintha rögtön betennéd hozzá. Én három lány nyuszit szoktattam már így össze, persze ők egy nagy kifutóban vannak és így jobban el tudták kerülni egymást, viszont az első nap végig ott figyeltem és ha durvult volna a régi nyuszim, akkor közbeavatkoztam. Kicsit macerásabb mintha testvérként együtt nőttek volna fel az biztos.Viszont az összeszoktatás két nösténynél azért nem lehetetlen ezzel a módszerrel és lehetőleg "nyugalmi" időszakban végezve. Bakokat egyáltalán nem lehet!!! Ha ketrecben tartanád őket, akkor szerintem maradj az egy nyúlnál. Ők nem társas lények, egyedül is teljesen jól elvannak.
2013. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszike. Akkor marad egyedül. :)
2013. ápr. 30. 20:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Csalódtam volna, ha nincs egy olyan idióta válaszoló, mint az első.

Amúgy külön házba lehet 2 nyuszid. Nekem is így lett kettő, mindkettő ivaros lány. Együtt még nem voltak.

2013. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
lehetne ugy is. De ugy lehetnek egyutt hogy délután egy kinti kifutoban? Nemsokára kész lesz kint.
2013. máj. 1. 07:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze külön ketrecben lennének
2013. máj. 1. 07:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!