Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Több hörit szeretnék, nem...

Több hörit szeretnék, nem fogják bántani egymást? Vigyem majd el, ha hoznám a másikat/kat, és ha barátkoznak ok? Esetleg jobb neki egyedül, vagy jobb neki, ha van társasága?

Figyelt kérdés
Van egy (elvben) leányzó dzsungim, szombaton kaptam, nagyon barátságos, érdeklődő. Lenne lehetőségem 1-2 másik ugyanolyan nemű kisállatot is beszerezni hozzá.
2009. szept. 28. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindig párban tartottam őket. Először 2 lány hörim volt, ők elég sokat civakodtak, majd 2 fiú, ők kevesebbszer balhéztak. De sose volt durva harc köztük, úgy nem bántották egymást soha.

Szerintem jobb neki, ha van társa.

2009. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ellent kell mondanom, ugyanis az aranyhörcsögök igenis bántják egymást, mivel territoriális, magányos állatok. a törpehörcsögöket össze lehet szoktat.ni de az aranyt NEM!
2009. szept. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsögben nekem nincs tapasztalatom, ezért is írtam csak a törpehörikről. Dzsungi = dzsungáriai törpehörcsög vagy tévedek?! Akkor bocsi.
2009. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Dzsungáriai tenyésztő vagyok! Nekem csak fedeztetésekkor vannak együtt a hörik. De én nem tartanám őket együtt... Szerintem te se tedd,ha egyszer nem akarsz halott hörit találni...

Pü-ben további kérdésekre is tudok válaszolni ill. ezt is kifejtem ha érdekel...

2009. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tenyésztő, de az előttem író nekem is adott buta válaszokat a kérdésemre. Nekem 6 dzsungi van párban, mindannyian jól kijönnek egymással. Fiú-lány párosítás, de kicsik nincsenek. A lány-lány akkor jön ki jól, ha születésüktől kezdve együtt vannak. Ha egy idegen hörit hozol, akkor az egyneműek valószínű bántani fogják egymást.

Nekem az idősebb lányom támadta csúnyán a fiút még az elején, én szépen lassan szoktattam össze őket, eleinte egyedül voltak, de egymás melletti ketrecben. Utána, kb fél hónap után már össze tudtam tenni őket, mert a lány már nem támadta ketrecen keresztül, mert így néztem hetente, hogy mennyire ismerik meg egymás szagát. Azóta békében vannak.

Aki azt írja, nem társas állatok, hülyeséget mond, mert az enyémek megvadultak, ha nem voltak párban. Illetve egy közülük majdnem mély depresszióba esett a magánytól.


Szóval ha hozol hozzá párt, ha tett rögtön össze őket, mert akkor tényleg csúnya sebeket okoznak egymásnak. Megpróbálhatod egyneművel is, de arról nem tudok nyilatkozni, az biztos, hogy a lány-lány testvér jól kijön egymással.

A fiú-lány párosítással tényleg az a baj, hogy nemvárt kishörik születnek, bár nálam nem, de valószínű a többiek szaga miatt nem szaporodnak.

Szóval szépen fokozatosan szoktasd össze őket, és akkor nagy baj nem lehet. Az első 1-2 hónapban fokozott figyelmet fordíts rájuk, nehogy valami sérülést okozzanak egymásnak.

2009. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb 4 éve volt két aranyhörcsögöm, testvérek voltak, két lány. Pár hónapig jól megvoltak együtt, de amikor felnőttek egyik napról a másikra az egyik leharapta a másik höri lábujját és elég durván verekedtek. Onnantól kezdve soha nem engedtük össze őket, külön terráriumban voltak. Az egyik barátnőmnek két fiú(testvérek) aranyhörije volt, de ők is miután nagyobbak lettek bántották egymást. én nem ajánlom hogy vegyél mellé társat, vagy csak ellenkező neműt, de akkor számolnod kell a kölykökkel. A hörik tényleg sokkal jobban érzik magukat egyedül, nincs szükségük társra, elég ha te sokat foglalkozol vele.
2009. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajta hörid van. Ha dzsungáriai törpehörcsögöt van akkor:

1. csak nőstény és egy hím marad meg egymás mellett

2. ketto nőstényt sem tehetsz össze egy hímmel különben a nostényke osszeverekednek érte

A horik olyanok, h territóriumuk van ezért tobb horit nem lehet tartani csakis nostényt hímmel.

2009. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A dzsungáriai hörcsögök is egyedül szeretnek lenni a legjobban. Anya-lánya párosom másfél évig élt együtt, mikor azonban már folyton veszekedtek, különvettem őket. Az első pillanattól kezdve mind a kettő boldogan él külön. Nyugodtabbak, jobban értékelik az emberi társaságot, és soha, egy percig sem keresték egymást. Nem kell társ a hörcsögöknek!
2009. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hörcsögfüggő hogy kell-e társ vagy nem.

Én is tenyésztő vagyok:D De csak dzsungikkal foglalkozok.. Sok hörcsögöm volt, és volt tényleg olyan hörim, aki depressziós lett amikor szétválasztottam őket. Akkor jött csak rendbe amikor a kölykeivel raktam össze.. és ő hím volt..még egy ilyen hörcsögöm sosem volt..:) Persze van/volt olyan hörim is aki nem bírt elviselni egy percre sem idegen vagy más hörcsögöt sem.. hiába hogy testvérek voltak.

Én csak úgy ajánlanék hozzá egy másik társat, ha tényleg van időd velük foglalkozni, és esetleg van egy másik összkomfortos helyed is ahova betudod a másik hörit tenni, ha mégsem bírják ki egymást.. Általában az egyneműek akkor jönnek ki egymással ha testvérek, vagy pár hetesen már egymás melett tartod őket. Ha most hoztad haza a hörit,és még fiatal kb 4-5 hetes akkor több esélyed van arra hogy elfogadja az új jövevényt. Viszont amit tenned kell!! hogy elöször amikor bemutatod egymásnak őket egy olyan helyen tedd ahol egyik sem járt, így idegen közegben talán nem ugranak össze. Fokozatosan kell összetenni őket.. elöször csak csak pár percre.. majd egy fél órára.. Esetleg ha terráriumban tartod a hörit azt megteheted hogy elválasztod egy üveglappal a helyét,(vagy egymásmellé rakod a kettő terráriumot) így mindketten látják egymást, érzik a másik szagát.. Ha ügyes vagy pár hét alatt megszokják egymást és békében élnek majd.:)

Bocs ha sokat írtam..:D

2009. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem, a törpe hörcsög a vad, őket nagyon nehéz össze szoktatni, az arany hörcsögöt lehet össze szoktatni azonos neművel, és a hörcsögök magányos állatok, nem kell neki társ, elég ha te ott vagy nekik, a szabadban is egyedül élnek, a tengerimalac a degu vagy ezek, őnekik kell pár, mert ők párban érzik jól magukat, de a hörcsögök egyedül, mondjuk nekem is 2 arany hörcsögöm van együtt, de ők 1 alomból vannak, és együtt nőttek fel, akik azt írták hogy a törpe hörit lehet össze szoktatni az aranyat nem, azok tévednek, de nagyot
2009. okt. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!