Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bántalmazás miatt kihullat...

Bántalmazás miatt kihullat egy nyuszi szőre foltokban?

Figyelt kérdés

4 hete van nálam a nyuszó, előtte egy ismerősömé volt, aki 2-3 naponta elég agresszív volt vele (pl felemelte a hátánál fogva és kicsit odavágta a székhez a talpát...).. Nehéz erről írnom, ezért nem is sorolom.. Csúnyán és agresszíven beszélt vele sokszor, kiabált..


Szóval pár foltban kihullott a szőre. Nyulas dokihoz vittem, kapott rüh ellen csepegtetőt, gomba ellen kencét, de még nincs javulás.

Esetleg lehet, hogy a terror, rossz bánásmód miatt van ez?


2013. máj. 7. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Légyszi tényleg csak a kérdésre válaszoljatok, ahogy ezt így leírtam elsírtam magam, hogy lehet valaki ennyire...

Próbálom elfelejteni, ne írjatok róla semmit légyszi.. Csak azt, hogy lehet-e ezek miatt a szőrhullás..

2013. máj. 7. 20:39
 2/13 A kérdező kommentje:
Amúgy jó minőségű tápot kapott, változatos zöldségeket, gyümölcsöket, jól volt etetve
2013. máj. 7. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Lelki terror a nyuszin... szent ég. A miénket a szomszéd vizsla trenírozta időnként... aztán teljesen kihullott a szőre szegénykémnek.
2013. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem de ha nem javul vidd vissza és kérdezd meg. Egyébként állítólag a Család utcai rendelőben értenek a legjobban a nyuszikhoz úgyhogy ha nem ott voltatok szerintem vidd oda.
2013. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
A gyógymód az, hogy veszel egy műanyag ládát, és amíg kiskegyed sütteti a hasát-hátát a napon, őkelme a láda alatt füvet nyír. Félóránként odébb kell rakni, mert foltokban fog hiányozni a fű. Táppal ne etesd, hanem normális fűvel, amiben sok víz is van. Felzaál minden zöldségmaradékot a konyhából, répát, karalábét, mindent. Rendbe fog jönni, ne aggódj. ha a doki betadine-t is ajánlott, akkor van annál jobb is. Amit a tehenekre használnak, és fújós. Kék színe van, de a legyek nem fognak rászállni, és egy pillanat alatt le tudod rendezni, nem úgy mint a betadine-t. De mondom, változatos kaja, saláta, fű minden mennyiségben. Rágcsáló, nyúl. Kajál. Zabagép. A lalki terror más tészta, a sas is lelkiterrorozik, és hát ki is hullik tőle szőrük...
2013. máj. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Panelben lakok, parkba nem fogom levinni, ki tudja mikor pisilt oda egy kutya..
2013. máj. 7. 20:55
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyenlőre csak nyugodt hangon sokat beszélj hozzá, adj neki finomságokat a ketrecen kívülről. De ne nyúlj be még hozzá. Hidd el, meg fog kedvelni. Ne add fel, lehet hogy több hónap is lesz, de biztos minden renbejön. :)
2013. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De mondjuk nem értem, minek válaszol olyan, aki karalábét ajánlj... Mikor az TILOS...


Nem vagyok idióta, van egy másik nyuszim, aki 8 éves már!

2013. máj. 7. 20:56
 9/13 A kérdező kommentje:

De lehetséges emiatt a szőrhullás?

Természetesen nagyon kedves vagyok vele, de hát ez alap..

2013. máj. 7. 20:57
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os, hogy te mennyi hülyeséget beszélsz...
2013. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!