Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot könnyű kézhez...

Tengerimalacot könnyű kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés

2-hét múlva kapunk egy pici malackát és sajnos elég keveset tudok a természetükről.

Pl.hogy lehet-e alapból harapós agresszív stb. Aranyhörcsögünk volt már kettő is de az egyikhez hozzá sem lehetett nyúlni,igaz őt már felnőtt korában hoztam haza.


2009. szept. 30. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekik is megvan a maguk egyénisége, van amelyik alapból barátságosabb, van amelyik félősebb. Ha még kicsiként kapod, akkor jó esély lesz rá, hogy szeressen. Egy biztos: nem harap és nem agresszív, ez a nagy előnye a hörcsöghöz képest. Aranyos, tud dorombolni, ugribugrizik, uizik, ha meglát. Olvass itt malacos válaszokat.
2009. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát a mi malackáink hamar megszoktág hogy fogdossuk őket..De minden malac más..van amelyik kéreti magát.De olyan is aki hamar megtanul mindent!!:)Hát lehet alapból agresszív!de szerintem erről is le lehet szoktatni!!!Sok szerencsét!!Ha pici még nem lessz vele sok gondod!!!Csak sokat foglalkozz vele főlleg azért mert egyedül lessz!!!:)
2009. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)Még nagyon picike,csak 2-hét múlva lesz elválasztva az anyjától.

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy elvan-e egyedül is vagy mindenkép kell neki társ?

2009. szept. 30. 19:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Éppen elvan egyedül, de sokkal jobb lenne neki egy társ. Az már egy sokk lesz neki, ha elhozzák a családjától. Legjobb két lány, mert gondolom, nem akartok újabb kicsiket. Két fiú állítólag verekszik, de ha picin kerülnek össze vagy testvérek, akkor gondolom, nem.

első

2009. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem kettőt hozok haza,köszönöm!:)
2009. okt. 1. 07:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! A malackák nem harapnak, nagyon szelídek. A hörekhez képest felüdülés lesz :)

Társaságban jobban érzik magukat, viszont figyelj, hogy azonos neműek legyenek, különben kéthavonta több kismalaccal lepnek meg!

Gyakran kell őket kiengedni a szobába, mert nagyon nagy a mozgásigényük és mindig legyen előttük friss víz és széna, ez nagyon fontos!

Mindegyik mali természete más, de többnyire könnyen kézhez szoknak, ha elég kitartó vagy, hallgatni fognak a nevükre is :)

Az biztos, hogy ha ketrecükhöz közeledsz, rövid idő után élénk uízással fognak köszönteni!

2009. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ma kiválasztottam még egyet,így két kislány lesz!:)
2009. okt. 1. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Szia!Gratula,a két islány jó választás.

Csak annyit fűznék hozzá,hogy az én malacom alapból harapós volt,de az a kimondottan nagyon harapós fajtából.Fél évig tartott,míg megszelídült,és nem harapott véresre!Most egy éves,és ha valami még mindig nem tetszik neki,oda-odakap,de nem erőből harap,hanem csak épphogy hozzámér.

De tényleg szelíd és aranyos,és tetszik benne,hogy nem fél.Jó,kicsit ciki,amikor mások bejönnek,meglátják,hogy jaj de édes,jaj de szép,nem harap?És amikor hozzáérnek,ő egyből támad,gondolom,az idegen kéz illata,idegen hangok miatt.

Na de mi így szeretjük.

Csak azért írtam,mert van ilyen is.

2009. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Már nálam vannak egy hete és nagyon édik!:) Az egyik szinte belemászik a kezünkbe,a másik viszont kicsit félénk és kapálodzik amikor kivesszük de a tenyerembe szépen belesimúl ő is. :)

2009. okt. 21. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!