Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Keverék kisnyuszit kaptam....

Keverék kisnyuszit kaptam. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Húsvétra kapott kisnyulam anyukája oroszlánfejű törpenyúl, apukája kosorrú törpe. Tehát a nyuszim keverék. A fülei állnak, a szőre közepesen rövid,krém szinű,nagyon szép nyuszi. Szeretném mgtudni hogy milyen betegségei lehetnek ez miatt? vagy milyen rendellenesség következhet be nála? eddig semmit nem tapasztaltam. :)

#nyúl #törpe #keverék nyuszi
2013. máj. 20. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Semmi baja nem lesz. Attól, hogy keverék, pont hogy inkább ellenállóbb a szervezete, mint a fajtiszta nyusziknak.
2013. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Elég sokszor olvastam hogy a fogaival lehetnek bajok,de ez most megnyugtatott. :)
2013. máj. 20. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állófülű - lógófülű keverése a foghiba kockázat miatt tilos. Reméljük ti megússzátok.

Az oltásához keress egy profi nyulas dokit, és vele beszéld meg mire figyelj, hogyan etesd, milyen esetben kell fogorvos.

Úgy általában igaz, hogy amíg eltűnik a széna a nyúlban, és nem fogy a jószág, addig nincs nagy gond.

2013. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, hogy ellenállóbb, pont, hogy nem. Foggondok felléphetnek amiatt, hogy a 2 szülőnek más lehet kicsit az állkapcsa, fejformája stb., de ez nem törvényszerű.
2013. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én nyuszimban is valószínűleg van sajnos egy kis kosorrú vér (valószínűleg eléggé átvert, akitől vettem, bár ez nem tartozik ide...:S) , mint kiderült utólag. Oroszlánfejű, de az egyik füle kicsit lejjebb áll, mint ahogy kéne, de nem lóg. Parázok is, nehogy baj legyen a fogaival...

Nekem azt tanácsolták nyúlértők, egyen rengeteg szénát, és időnként nézzem/nézessem meg, hogy minden oké-e a szájában.

2013. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!