Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisnyuszit....

Szeretnék egy kisnyuszit. Mekkora ketrec kell neki? Több kérés lent.

Figyelt kérdés
Nem vagyok tapasztalt ilyen témában.Szeretnék egy kisnyuszit.Mekkora ketrec kell neki?Ki lehet engedi?Lehet sétáltatni?Milyen törpe nyuszik vannak?Itt olyanra gondolok ami nem nagy hanem törpe.És egy ketrec mennyibe kerül?Köszönöm a válaszokat.És tanácsokat,tapasztalatokat szívesen elfogadok.
2013. ápr. 4. 16:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
2 négyzetméteres minimum
2013. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sok-sok hasznos infó:


[link]


[link]


[link]


[link]


stb...


Regényt lehetne írni, de pár szóban: min. 100x50 cm-s ketrec, nem lehet, hanem kell kiengedni, több órát naponta, fő étele a széna, mellé kevés nyúltápot, 3 hónapos kora után zöldségeket kaphat. Oltatni kell. Ketrec használtan pár ezer, újonnan 9-10-től kezdődik. Mellé a széna, táp, alom, itató, wc(alomtálca), nem árt 1 kis házikó is nekik a ketrecbe. Ez kb. az alapfelszerelés.. Szobatisztaságra szoktatható a legtöbbjük. Amúgy nagyon aranyos, szeretnivaló állatkák, és meglepően okosak és ragaszkodók, de ehhez sokat kell velük foglalkozni. Javasolt megbízható tenyésztőtől venni.

2013. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100*50 es elég, ki lehet engedni, sétáltatni nem lehet
2013. ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.: )
2013. ápr. 4. 18:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Minimum 100-as ketrec, a 120-as jobb (használtan kaphatsz egész olcsón is, ha ügyes vagy - én 10 ezerért vettem postaköltséggel együtt, tisztán a ketrec 2100 volt). Kell bele ezen kívül egy golyós önitató (600 ml-s szerintem, mert nyáron sokat isznak), és egy szénatartót (széna mindig legyen előtte), a táphoz egy kis etetőtálkát (tápnak versele laga - cuni fit vagy cuni complete, napi 2× fél-egy marék). Ezen kívül lehet neki házikót venni, én csináltam mondjuk vastagabb fából, és a tetejére tettem neki egy ágyikót (amit imád használni alvásra is, de sajna rágcsálja, és a szélére pisil, így kivetem). Esetleg nyalósó mehet neki, fogkoptató nem kell, esetleg kb. két havonta alma vagy körte ág. A dió, barack, szilva, aranyeső mérgező, az nem jöhet szóba. Játéknak kaphat még wc papír gurigát is, de csak óvatosan, mert megrághatja, ahogy dobálja, emelgeti: tehát ne halmozd el vele, és ne illatosított legyen.

Nem, hogy ki lehet, de ki kell engedni, bár az első kb. 1 héten ne, hogy megszokja az új helyét, megnyugodjon, biztonságban érezze magát. Ez az időszak lesz a szobatisztaságra szoktatás ideje is - ha kijelölt egy sarkot, oda tedd a wc-jét, és oda tegyél almot csak. Az elején a kakit és a pisit (nem illatosított, vagy színezett papírzsebkendővel felitatva) is neked kell majd jó eséllyel betenned a helyére, de ha egyszer megszokta a rendet, nem lesz vele gond.

Lehet sétáltatni, de csak, ha már jó idő van. Hámhoz és pórázhoz is szoktatni kell előbb lakásban.

Holland törpe/hermelin, oroszlánfejű, rex, kosorrú lógófülű. [link]

2013. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam, de évente legalább egyszer kell oltatni, Myxomatosis ellen minimum (szúnyogcsípés okozza).
2013. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Már kinéztem egy ketrecet és egy nyuszit is.
2013. ápr. 4. 19:22
 8/11 anonim ***** válasza:
ugye nem a lakásban lesz?
2013. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát hol lenne?!Biztos nem rakom ki a hidegre.
2013. ápr. 4. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja a lakásban, a törpenyúlnak főleg. Nyáron ki lehet időnként tenni, lekerített területre (óvatosan ,mert kiássa magát!), de akkor is vigyázni kell, mert hőgutát kaphat.


Teljesen jól fogja érezni magát veled a lakásban, ha megfogadod, amit fentebb írtak/unk, úgyhogy jó nyuszizást kívánok! :)

2013. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!