Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szeretnék, de...

Vadászgörényt szeretnék, de szüleim nem engedik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
mit mondanak, miért nem engedik?
2013. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak annyit mondtak hogy nem...én nagyon szeretném és szerintem elég nagy felelőséggel jár egy görény szóval megtanulnék gondoskodni róla és felelősséget vállalni ..de nem :'(
2013. máj. 24. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? Panelban vagy kertes házban laktok? Kérd szülinapodra! :-) hagyj kis cetliket az asztalon, a görénnyel kapcsolatos téma legyen rajta, vagy a gépen, ha "éppen arra járnak" nézegess görény képeket! :-) egy idő után lehet, hogy "megunják" és meglesz a kívánságod! De tényleg igényes, tesóméknak van..tee..hintaágytól kezdve masszírozós fésűig mindene van a görényüknek :-D a gyerekeim imádják amúgy! :-) sok sikert :-) amúgy én így kaptam meg az angol bulldogomat, ilyen "módszerrel" :-D
2013. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is görényt akartam/akarok. De nekem sem engedik. Nekem jelenleg azért nem lehet mert hova raknám, kint nincs hely, bent meg nem lehet mert 'büdös'. Ismerősnek volt, átjártam kigörényeztem magam. Lemondtam a görényről, nézegettem más állatot. Most egy kis süni fog jönni hozzánk napokon belül. Volt már egerem, hörcsögöm. Szerintem próbálkozz kisebb kaliberű állatokkal aztán ha látják azokkal törődsz, nincs gond, nem ő dolguk lesz etetni/takarítani akkor megengedik lassacskán. :)
2013. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
15 vagyok és kertes házban lakunk.anyum a szintén"büdös"miatt nem akarja de szerintem megoldható lenne.nagyon szeretném.és van itthon kutyánk és macskánk is szóval látják hogy törődöm velük.de fogalmam sincs mit tehetnék
2013. máj. 24. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha szülők nem akarják, egy tenyésztő sem javasolja a görényt. Komisz állatok tudnak lenni, ha akarnak, és megérzik, ha valaki fél tőlük, vagy nem szereti őket, ilyenkor az illetőt az őrületbe tudják kergetni (pl. direkt harapnak). A net tele van ezzel, hogy ha egyáltalán olyan vendég jön, aki fél az állatoktól, a görényt jobb elzárni, mert kihasználja, hogy ő a domináns.

Persze ha kertes ház, talán el lehet szeparálni a szülőket és a görényt... jól tűrik a hideget (a meleget annyira nem), kerti kifutó, ketrec még jobb is nekik, mint a panel, a szaga sem zavaró. Viszont ez komoly anyagi ráfordítás.

Szerintem is kezdd valami "kisebb kaliberű" állattal, aztán talán megbékélnek. Bár ha szag kell, a hím egér felveszi a görénnyel a versenyt. (Nem, egyik sem volt - görény lesz -, de mindkettővel dolgoztam.)

2013. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy Te süniben nem gondolkoztál? :)
2013. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de azok még büdösebbek mint a görény nem???
2013. máj. 26. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Legyek őszinte?

Apáméknál volt görény, vallatni lehetett volna a szagával.

Egyik ismerősnél van süni, semmi nem volt.

Szóval saját tapasztalat szerint nem büdösebb a süni.

2013. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!