Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem ad ki hangot a...

Miért nem ad ki hangot a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Van két tengerimalacom. Ma kaptam az egyiket, és nem ad ki hangot. Egy helyben ül a sarokban. Ma még nem is evett. Fél a másiktól?? De akkor \'jeleznie\' kellene, nem?
2009. okt. 4. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt tengerimalacom, de nem nagyon emlékszem, h adott volna ki bármilyen hagot is egyáltalán (mondjuk akkor még kicsi voltam, szal lehet, h csak azért nem emlékszem). Sztem ne aggódj, biztosan csak szokatlan még neki a helyzet, majd feloldódik, nyugi:)
2009. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak meg van szeppenve. Azért, figyeld, hogy barátok lesznek-e a másikkal vagy netán jogos a kis jövevény félelme.

Ha haverok, egy-két nap múlva elkezd oldódni és egyre hangosabban "muccogni" is. A miénk is így kezdte most nyáron, néhány napig hangját sem hallottuk, most már visítva üdvözöl, amikor belépünk a házba, ha pedig a ketrecéhez megyünk, majd' kiugrik a bőréből!

2009. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tengerimalacom se adott ki hangot, mikor hazavittük az állatkereskedésből. Talán 2-3 nap múlva kezdett el hangokat kiadni, akkor meg is lepődtünk (ezelőtt nem volt tengeridisznónk:)) most viszont már úgy tud ordítani, ha belépünk a szobába :D

Egyébként tudod milyen neműek a malacok? Mert állítólag 2 hímet nem szabad egymás mellé tenni, mert nagyon nem lesznek jóba. Hím+nőstény --> nyílván sok-sok kismalac :D Nőstényt nősténnyel pedig össze lehet rakni, úgy tudom.

2009. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

szia,


anno nekem is volt egy tengerimalacom, es amig torodtunk vele, simogattuk, dogonyoztuk, midnig ien aranyos dorombolo szeru hangot adott ki, meg sipolo hangot, ha fuvet kert. Imadta a frissen szedett fuvet, jo kis pufi is volt a draga es eleg sokaig is elt. ahogy nottunk tesommal, egyre kevesebbet torodtunk vele, nem jatszottunk vele, joforman szegenyke csak enni kapott. Utana sosem dorombolt mar, sot nem is engedte, h dogonyozzunk, mint regebben, lehet hulyen hangzik, de elszokott tolunk, sot lehet felt is. Sztem nalad is ez all fent, idegen neki a hely. azt ajanlom, hogy szepen lassan kezdj el vele *jatszani* szoktatni magadhoz es az uj kornyezethez. Biztos hamarosan hallatni fogja a hangjat :D

2009. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, megnyugodtam. ^^ Köszi a válaszokat.

Am mindkettő hím. Bántani nem bántják egymást. Csak udvarol neki a nagy... Meg van illetődve szegény. :)

2009. okt. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!