Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy oroszlánfejű törpenyus...

Van egy oroszlánfejű törpenyuszim és szeretnék venni egy nőstényt persze külön ketrecbe. Utána szeretném tenyészteni a nyuszikat, ezért lenne pár kérdésem: hogy a tenyésztéshez kell-e valami engedély, papírok stb? Ha elis akarnám majd adni a kicsiket

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 11:56
 1/7 anonim válasza:
0%
nekem volt 2 tengerimalacom és ha születtek kicsik, mindig állatkereskedésnek adtam őket cserébe vagy kaját kaptam(magot,szénát), vagy pénzt... nem kellett semmilyen engedély...
2013. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne szaporíts, egy fillért nem keresel majd rajta és a kisnyulaknak is rossz lesz
2013. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek..ez nem tenyésztés lenne, hanem szaporítás, nem véletlen vannak hozzáértő emberek, akik úgy tenyésztenek, hogy tudják is, hogy mit csinálnak.
2013. máj. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem kell papír hozzá. De nagyon sok szaporító van, az sem biztos, hogy ingyen elvinnék a kisnyuszikat. Akkor mit kezdenél 5-6 nyuszival + a szülőkkel? A tenyésztők értenek is hozzá és akik kicsit is komolyabban gondolják minthogy veszek húsvétra egyet mert cuki az tenyésztőtől fogja venni és nem tőled.
2013. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon 40 tenyészet van ami honlappal rendelkezik és ebből 20 normális díjnyertes állatokkal, nehéz felvenni a versenyt, most a te kis kedvenced soha nem lehet tenyészállat minden bizonnyal. Ehhez tudni kell a színeket (színkódokat), hogy kik a szülei, milyen betegségek vannak, kell rengeteg gyógyszer, könyv, ismeret, pénz, hely...sorolhatnám.. Én 2 éve tenyésztek és csak mínusz van benne, ez természetes! Aki normálisan csinálja abban haszon nem lesz, mert ez egy hobbi, olyan mint a horgászat.. abból se lehet meggazdagodni, csak örömet lelsz benne. Csak akkor javaslom ha van pénzed erre és nem számítasz arra h te majd az eladott kisnyulakból profitot szerzel.. mert az lehetetlen :D De ha tenyészteni akarsz : MGKSZ-be és sport és hobbi nyúltenyésztők fajtaklubjába kell belépni és tagdíjat fizetni és kiállításra járni. Tenyészállatot pedig vegyél tenyészetből, de az olyan 8-10.000ftnál kezdődik, előtte nem árt megvenni pár könyvet :)hogy hogy is kell kinézni egy tenyészállatnak. Ha csak otthon gyártasz magadnak nyuszit, úgy hogy azokhoz nincs származási lapod, akkor az csak szaporítás.. bárki képes 2 nyuszit összetenni...
2013. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha azt szeretnéd, hogy miattad szülessenek genetikai hibás nyulak, akiknek az egész életét is megkeserítheted, akkor hajrá.

Az én nyuszimnak sok baja van, szinte folyamatosan kezelni kell, elég rossz kedve szokott lenni. Hát még akkor milyen rossz volt neki, amikor annyira túlnőtt a foga (genetikai foghiba!!), hogy átszúrta az orránál a bőrt és ott jött ki a foga, alul pedig az álla alá nőtt ki.. Ilyen állapotban hoztam el egy "tenyésztőtől". Mint amilyen te is leszel..


Ha van ehhez gyomrod, akkor szerintem nem jársz messze az emberöléstől.

2013. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy adózni kell utána! 27% adó terheli az eladott kicsiket is... egyszer kell csak vennie ellenőrnek tőled nyuszit, és már pikk-pakk pár százezres csekk üti a markod. Tenyésztéshez tanulj sokat és legyél vállalkozó, ne pedig vegyél még egy ismeretlen eredetű nyuszit...
2013. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!