Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla tényleg nem...

A csincsilla tényleg nem szereti ha simogatják, babusgatják?

Figyelt kérdés
Csincsillatartóktól kérdezem főként, hogy az ő csincsillájuk mennyire tűri, ha simogatni szeretnék? Nekem nincsen, de azt olvastam róluk, hogy ők nem hagyják simogatni magukat, meg ölbe venni.
2009. okt. 6. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
:) Hagyják azok :) Ha jól bánnak velük kiskoruktól kezdve, akkor nagyon szeretni való állatok:)
2009. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik. De ha olyan a kedvük, akkor nem maradnak meg egy helyben, amíg simogatod :)
2009. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiú és kislány csincsillám is van, a fiú először morog, amikor ki akarom venni, de utána, hogy megnyugodjon azt szoktam csinálni, hogy lefekszek az ágyra, ráfektetem a mellkasomra, van amikor be is takarom és megsimogatom végig a hátát. Olyankor kicsit elbóbiskol, behunyja a szemeit is. Ez eltart egy ideig, utána elkezd mozgolódni, rájön valójában, hogy hol is van és olyankor menne minden felé. Körbe-körbe néz, szemügyre veszi a terepet. A nyuszi és a tengerimalac nyilván szelídíthetőbb, a csincsilla tartásának még 100 éves múltja sincs. Ám kitartással akár még trükkökre is megtaníthatók. :) Én még nem próbáltam, a kislány különösen nehéz eset, de különböző videómegosztókon fel lehet vélni ilyen jellegű gyöngyszemeket.
2009. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az enyémek abszolút nem szeretik,mert már felnőtt korukban kerültek hozzám,kis korukban gondolom nem szoktatták hozzá ehhez.De így is ugyanúgy szeretem őket,de még nem adtam fel és az egyik már nem annyira próbál menekülni a kezemből ha kiveszem a ketrecből,csak pislog kis ártatlanul,a másik viszont rúgkapál és harapdálja is az ujjaim,de nem fáj szerencsére:)A ketrecben ha simogatni akarom őt akkor kuncogó,makogó,amolyan visítás szerű hangot ad mindig.De nagyon játékosak és jól érzik magukat csak hozzám nem kötődnek annyira,legalábbis azt mutatják.de hát ők ilyen kis állatok,amolyan csendes rejtőzködősek az enyémek.
2010. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!