Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elaltassam vagy ne?

Picuur99 kérdése:

Elaltassam vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy fehér egerem. Már 2 éves és egy daganat van a nyakán. Egyre nagyobb és kivakarja. A Daganat alatti lábát már nem is tudja használni akkora. Alig tud menni is.

Levittem dokihoz de nem csinált vele semmit. Rajta már nem lehet segíteni. Teltek a hetek /hónapok mindig véresre kivakarta. Nemtudom mi lenne neki a legjobb. Elaltassam vagy ne?


2013. jún. 2. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Ahogy írod, már elég rossz állapotban van szegény :( Biztos zavarja a daganat, hiszen véresre vakarja, a lába sem működik már rendesen, engedd el szegénykét. Valószínűleg nem élne már sokáig és úgyis csak egyre rosszabb lenne az állapota.
2013. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem, ha nem fáj , akkor ne. az egér ha jól érzi magát szerintem ha éljen amig csak lehet. Menj el 1 másik dokihiz. lehet hogy 1 jó indulatú valami és nem rákos.
2013. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd el 1 normális orvoshoz. tudnak mintát venni, és megálapitják hogy mi is ez. csak ugy elaltatni nem lenne szép dolog, lelkiismeret furdalásod lesz, ha nem teszel meg mindent.
2013. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nemhiszem ,h jól érezné magát.. Egész nap alszik csak kajára kell fel.. És igen szerintem is zavarja a daganat. És én csak a jót akarom neki ,hogy ne fájjon neki..
2013. jún. 2. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem is ez lenne a legjobb döntés bár én nem hoszem hogy képes lennék rá :/ biztos hogy zavarja ha így kivakarja magának, gondolom régebben sokkal élénkebb volt akkor most biztosan akkor csak a túlélésnek él :(
2013. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába vesznek mintát, és mondják azt, hogy jóindulatú, ha a daganat már a "létezésben" korlátozza az egérkét. Leírás alapján elég nagy, műteni nem fogják, ellenben így nem tudja használni az egyik lábát, sokszor kivakarja, amitől elfertőződhet, vagy akár rosszindulatú sejtburjánzásba is fordulhat a dolog, ami nagyon gyorsan az állatka életébe kerülhet.

Az állatka maga se igen akar élni ráadásul - fekszik, alszik, vakarózik, meg eszik, mert ez ösztön, de nincs életkedve, nem mozog, játszik, stb. Nálam kutya volt ilyen, de az az utolsó napig ugrándozott, játszott, pedig szintén elég durván húzta az egyik lábát... De ezért nem lett elaltatva, mert iszonyat jókedvű volt, játszott, stb.

Egy ilyen esetben szerintem nincs kérdés viszont, mert az egér maga nem érzi jól magát, és szenved.

2013. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!