Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám még érdekesebbé...

Mivel tudnám még érdekesebbé tenni a dzsungáriai törpehörim ketrecét?

Figyelt kérdés
Mármint a számáraérdekesebbé tenni. Van bent neki egy házikó, két kis tál (élelmezésre), itató, és két különböző, wc-papír gurigából összeragasztott alagútrendszer. Ezen felül mit tudok még neki betenni, ami elszórakoztatja őt, és házilag elkészíthetem? Értek ezalatt kézzel varrott dolgokra. Tervezek beruházni hörcsögkerékre, de egyelőre még erre nincs pénzem. (ha veszek, akkor már nem gagyit, és nemolyat amiben összetöri magát)
2013. jún. 7. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Függőágy, faágak (vastagabbakat, hogy mászni is tudjon rakjuk, de előtte nézz utána a fafajtáknak, mert vannak mérgezőek is), kis falétra, fél cserépdarab, mindenféle búvóhely természetes kinézettel, puha anyagok, nagy mókuskerék, hinta/libikóka. A lényeg, hogy sok lehetősége legyen a mászkálásra, szaglászásra, fogkoptatásra. Mindenképpen rendezz be egy emeletet is neki.

Pár ötlet:

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! A képek is érdekesek, ha valakinek van még olyan ötlete ami hasznos lehet, azt szívesen várom
2013. jún. 8. 11:36
 3/10 unbelieveable ***** válasza:
46%
én olyat szoktam csinálni, hogy egy wc papír gurigába teszek valami jutalomfalatot, amit nem kap olyan gyakran, és a guriga két végét betömöm papírral, így elég sokáig elszórakozik vele, mire hozzáfér a kajához :)
2013. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!


Nekem van két pár törpehörcsögöm, egy dzsungi-,s egy campbell hörcsög pár. Amit imádnak, az a kerék, abból is csak műanyagot vegyél, mert a fémkerék rései közé becsúszhat a lábuk, ezzel komoly sérülést okozva. Kajában a lisztkukacot imádják, nem kell belőle sűrűn adni, elég heti egy alkalommal pár db-ot adni nekik. Itatót szerezz be nekik, egyedül akkor nem kell nekik itató, ha kap elég lédús zöldségeket, s gyümölcsõt. Rágcsálórudat is adhatsz nekik. Egy kis réti szénát is tehetsz be.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Szia

2013. jún. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Gratulálok, a hörcsögöket tilos együtt tartani...

Kérdező! A gurigákat mivel ragasztod össze? A celluxtól és a folyékony ragasztótól is elpusztul!!! Textilből készült dolgokat és vékony papírt/zsebkendőt NE tegyél be neki, mert beleragad a pofazacsijába és elpusztul.

2013. jún. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
46%

Tisztelt kommentelő!


Köszönöm a gratulaciót, de úgy érzem nem engem illet meg, hanem Önt, mivel látom olyan dolgokban tudálékos, amiben Nekem "csupán"

másfél éves tapasztalatom van, de ezek szerint van mit tanulnom.

Nem azt tanácsoltam a kérdezőnek, hogy rakjon össze két egyedet, mivel még a külön neműek is megölhetik egymást, hanem a kérdésre válaszoltam. Valóban nem társas lény, de egy párt, amelyik egészen kicsi korától van együtt, az személyes tapasztalatom alapján gond nélkül el van egymás mellett, ahogy az esetem is mutatja.

Örülnék, ha a hasonló véleményezők előbb számolnának háromig, aztán bíráskodnának.

Minden jót kívánok!

2013. jún. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3-as! Köszönöm a tippet, alkalmazni fogom!

4-es: van bent itató, kezdetektől fogva. Neem, nem veszek fémből készült kereket, kizárólag műanyagot fogok venni, erre még egy kicsit spórolni kell de meglesz mindenképpen.

A napokban vettem neki rágcsálórudat és szénát is. Illetve raktam be egy emeletet pluszban, így két emelet van, láthatóan elég jól érzi magát. Köszi a választ.

5-ös: papír tesa-szalaggal ragasztottam össze a gurigákat, akitől kaptam a hörit, csak ezzel ragasztja össze a gurigáit. Amiket felsoroltál, eszembe sem volt berakni, erről már olvastam.

6-ossal pedig egyet kell értenem.


Köszi

2013. jún. 14. 12:27
 8/10 anonim ***** válasza:
6 éve vannak hörcsögeim... Tudom, hogy NEM tűrik meg egymást, egy idő után agresszívak lesznek egymás jelenlététől. Nem célszerű feszegetni a határokat, mert a végén vérfürdő lesz...
2013. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem én, de mivel ő a gazdájuk, felelősséget így ő vállalt értük. És úgy látszik vannak kivételek. Ettől függetlenül én nem kísérletezek, egy hörit tartok, és fogok is tartani, nem beszélve arról hogy így sokkal több figyelmet kaphat hiszen egyedül van.

Vitatkozni viszont nem kéne, szerintem. Majd a gazdi észreveszi ha baj van, és szétveszi őket.


Nem ide tartozik, de tegnap borzalmas dolgot láttam.

Már nem emlékszem a honlap címére, de egy pár csinálta az oldalt, hirdették magukat hogy itt-ott megtalálják őket a piacon, meg Kecskeméten is át tudják venni a hörcsögöket...

Konkrétan arról van szó, hogy egy párnak két hörcsöge volt, különnemű természetesen...

Azt hiszem két hónapos lehetett a hörcsög amikor megellett(!), majd ezután két almot is világra hozott, egy-két hónap eltolódással.

Ez a nő egy állat. És a kishörcsögöket "jelképes" összegért árulja. Csoda, hogy még egyáltalán él az anyaállat.

Ez még mindig súlyosabb probléma, mint amit a válaszoló írt, hogy együtt tartja a hörikéit.

2013. jún. 17. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van esetleg egy nagyobb ketreced, vagy valami ami hörcsiknek van és nagyobb mint a ketrece(ha egy nagy magasfalú papírdoboz alját megragasztod az is jó) rakj bele neki jó sok forgácsot. Készíts cipõsdobozból egy egyszerûbb labirintust( késõbb lehet nehezíteni) és rejcsd bele kedvenc csemejéjit. Nagyon fogja élvezni és egyszerûen elkészíthetõ. Ezenkívül moss ki egy régi(lehetõleg gyerek) cipõt és száradás utánn hagyd játszani. Kirámia figurákat is be lehet tenni neki csak ne legyen kifestve. Ha színesebébbé szeretnéd tenni hörid hétköznapjait tegyél be neki néha ideiglenesen valami újjat. Nagy kedvel fogja szaglászni. Ne sajnáld a forgácsot sem imád bene túrni-fúrni.
2014. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!