Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire viselik el a deguk a...

Mennyire viselik el a deguk a meleget?

Figyelt kérdés

Panelházban lakok, ahol van egy akvárium és a tetejére szerelve egy kisebb méretű ketrec. Viszont ez az egész egy galérián van, ami azt jelenti, hogy nyáron nagyon meleg van, kb. 30-35 fok, persze a kinti időjárástól is függ. Lent sincs sokkal jobb idő...


Ha ez túl meleg lenne, akkor szerezzek be egy ventilátort, és gyenge fokozatra állítva fordítsam az akvárium felé? Az csak a ketrecet érné akkor, és ha jól esne nekik egy kis szellő, akkor elé mennének, de tudom, nem jó nekik a huzat....


Vagy hogy ne legyen semmi bajuk a melegtől, még mit lehet csinálni? Nem lehet egy picit bevizezni a hasukat, hogy ne főljenek meg?



2013. jún. 11. 08:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg igazából azzal van a baj, hogy hiába van kinyitva mint a két ablak, a galéria nem tud rendesen szellőzni, és amúgy is csak a meleg levegő árad be...
2013. jún. 11. 08:52
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Dél-Amerikából származnak, nem hiszem hogy olyan nagy bajuk lenne a meleggel.
2013. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

azt olvastam, hogy 30 fok felett hőgutát kapnak(=meghalnak)... és én ezt nagyon nem szeretném.

meg olvastam jégakkuról is, hűtött palackokról, de a nyáron 8-9 óráig leszek távol a háztól szinte minden nap, és addigra ezek a dolgok felmelegszenek. nem tudom, mi lehetne a megoldás :S

2013. jún. 11. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Talán nem kellene akkor állatot tartani:)

Egyébként is kínzás szerencsétleneknek, hogy ott vannak abban a ketrecben. Olyan, mint ha neked az EGÉSZ életedet TÖK EGYEDÜL egy átlagos lakásnyi területen kellene leélned.

2013. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az miért lenne kínzás?:D akkor ennyi erővel senki ne tartson állatot, se degut, se tengerimalacot, se csincsillát, stb, mert ketrecben vannak... a degukat meg ki lehet engedni futni. ráadásul nem egyedül vannak, hanem ketten.
2013. jún. 11. 11:17
 6/8 A kérdező kommentje:

ja és amúgy a szabadban max 1 évig élnek, így meg 4-5 vagy több évig is, és ha megkapják a kellő gondoskodást és szeretetet, akkor boldog életük van...

mellesleg egy embert és egy rágcsálót nem lehet összehasonlítani, a rágcsálóknak a szervezete is alapból úgy van kialakulva, és a gondolkodásuk, hogy nincs szükségük annyi ingerre a ,,jóléthez", mint egy embernek, nem annyira fejlettek (ezt most a ketrecre értem, hogy egész életemben egy házban laknék egyedül...)

de ha megnézel egy pókot, ami napokig ott gubbaszt a hálójában, akkor talán megérted, hogy ez mit jelent :)

2013. jún. 11. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a 30 fok komoly. És prémállatok, nem izzadnak, azaz olyan a hőháztartásuk mintha egy termopulóver lenne rajtad folyamatosan.

A terra, és a galéria nem életbiztosítás. Jobb lett volna sivatagi állatot választani, nem egy hegyek közül származót.


Kívülről próbáld az ablakokat letakarni, (redőny/gyékény/lepedő) és éjszaka szellőztetni. Amíg nincs hőségriadó addig talán nem megy be a 30 fok hozzátok. Ha mégis, el kéne menekíteni őket, egy hidegebb lakásba, akár pincébe is. Jobb 2 sértődött degu, mint egy döglött... (Egy évben 2 hét hőségriadó szokott kis hazánkban lenni, amit a deguk egy jelentős része nem él túl.)

A harmadik verzió, hogy veszel egy klímát... A lakás értékét növeli, és mellesleg te se kapsz hőgutát.

Amúgy nem az a gond, hogy szenvednek a melegtől, mert a kis lükék kifejezetten élvezik. Többnyire meg se próbálják védeni tőle a szervezetüket! A gond az, hogy különösebb előjel nélkül, irtó hirtelen végzetes náluk a hőguta. Mire észreveszed, már nem lehet rajta segíteni.

A hasvizezést 150 deguból kettő szereti. De az lökött, és nem adom! :)

2013. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csempedarabot berakni (mert arra ráfeküdhetnek...) , jégakkut hűtve betekerni 1-2 zokniba vagy türcsibe és úgy berakni ill. csak úgy simán behűtve a jégakkut a ketrec tetejére és/vagy oldalára...de úgy hogy ne érjenek hozzá közvetlenül! a ventillátor nem jó mert huzatot kapnak ill max csak úgy hogy forgósra van állítva és legalább fél méterre a ketrectől!

hajrá és sok sikert! :)

2013. jún. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!