Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Születésük után mennyi ideig...

Születésük után mennyi ideig nem szabad a pici nyulakhoz hozzáérni?

Figyelt kérdés
Tehát mennyi az az idő, amíg az anyanyúl eldobja őket, ha idegenszagot érez rajtuk?
2008. jún. 21. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
én úgy tudom addig nem tanácsos amig szopnak. Ez 4-6hét. nem bizti hogy eldobja őket, főleg ha a mama is kézhez szokott, de jobb nem "bántani" a kicsiket legalább 1hónapig
2008. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vard meg, mig a kisnyulak is batran szaladgalnak, az anyanyul olyankor mar nem felti oket annyira, foleg ha ismeri a gazdi "szagat". En olyankor mar gond nelkul simogathattam oket.
2008. jún. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én már születésük után egy héttel megfogtam és lefényképeztem őket. Ez függ attól, hogy az anyanyuszival milyen kapcsolatban vagy, mennyire vagytok összeszokva. De egyébként amikor kijönnek a fészekből és már össze-vissza járkálnak akkor már nyugodtan megfoghatod őket. Ez kb. 2 hetes korukban van. És egyáltalán nem baj ha 2 hetes koruk után simogatod őket legalább ők is hozzászoknak az emberekhez és nagyon szelídek lesznek. Egyébként ajánlott is foglalkozni velünk, mert a leendő gazdinál már könnyebb lesz az összeszokás. Ja, és 35 nap után lehet elválasztani őket az anyjuktól.

2008. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
HA már a szemük kinyilot akor már nyugodtan meg lehet öket simogatni.
2011. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!