Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csíkos mókusokat hogyan kell...

Csíkos mókusokat hogyan kell kézbe szoktatni?

Figyelt kérdés

Két 2 éves csíkos mókust vettünk az állatvásárban. A korábbi gazdájának nem volt türelme és ideje megszelidíteni őket. Most eléggé vadak, ijedősek. Hogyan lehet elkezdeni a kézhez szoktatást.

Magamtól csak az jut eszembe, hogy kézzel nyújtom nekik az ételt. Csakhogy a ketrecbe is csak óvatosan merek benyúlni, mert a nyitáskor azonnal a szökési lehetőséget keresik, elfelejtik, hogy éhesek.


Ötlete van valakinek?


2013. jún. 16. 08:28
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. jún. 16. 08:29
 2/10 Nikolett1 ***** válasza:
finomságokkal csalogasd a kezedbe
2013. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt csinálnám...csak, amint nyitom az ajtót, ők szöknének. Benyúlok, elzárom a kezem melletti rést, de ők elkezdenek ugrálni és csak a rést keresik, hogy mehessenek. A tenyeremben az étel nem érdekes...
2013. jún. 16. 11:35
 4/10 Nikolett1 ***** válasza:
Próbáld meg hogy óvatosan meg fogod nekem is így sikerült.
2013. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mennyi idő elteltével sikerült így?


Engem azzal riogatott valaki, hogy nem szabad marokra fogni őket, mert szívrohamot kaphatnak.

2013. jún. 16. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne legyen előttük kaja, hanem minden nap a megszokott időpontokban adjál nekik annyit, amennyi el is fogy. Előbb-utóbb a kéz látványát összekapcsolják az ennivalóval, és onnantól nyert ügyed van.
2013. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Új fejlemények:


Két nappal ezelőtt a ketrec takarítása közben figyelmetlen voltam egy pillanatra és máris elszöktek mind a ketten. Mivel nyitva volt az ajtó, el is tűntek egy pillanat alatt a kertben...


Erre most. Konkrétan pár perce itt látom surranni az egyiküket. Megállt a szoba közepén, majd gyorsan beslisszant a kályha mögé.


Minek köszönhetem, hogy visszajött? Megszokta, hogy enni kap és nem tud magától élelmet gyűjteni a természetben (pedig roskadoznak a gyümölcsfák már a terméstől és direkt kiraktam nekik egy kosár diót)?


Most azon gondolkozom, hogy próbáljam-e befogni, vagy hagyjam békén... (van kéznél élőcsapda, letehetném


Most dugta ki a fejét és körbenézett, meglátott és visszabújt :)


Szóval hagyjam békén és lehet, hogy a végén még meg is barátkozunk? Van erre esély?

Végülis nyár van, ennél ideálisabb idő nincs arra, hogy szabadban legyen. Meg én is jobban szeretném, ha nem kellene örökké ketrecben tartani...

2013. jún. 26. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Néhány napig ne háborgasd, csak próbáld meg kézből etetni.
2013. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy sikerült-e a kézhez szoktatás, de egy tanács: eleinte ne tegyél be nekik házat, ugyanis minden elől oda menekül. Egy "szakértő" tanácsolta, neki is így sikerült a kézhez szoktatás. Én tegnap kaptam egy "kicsit", és sajnos énis a szoktatással küzdök.
2013. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonym0117 válasza:
2-3 napig ne adj enni neki, hadd éhezzen. ( ne félj, raktároz magának elég kaját, szóval éhen halni nem fog..) majd utána tégy a kezedbe egy kevés magvat (én napraforgómagot szoktam) majd nyújtsd be a kezed a ketrecbe.. nekem 2 hetembe telt ez.. majd fokozatosan kintebb, és kintebb teszed a kezed, és megvárod, még belemászik.. (mert belefog! :) ) Pár hónap alatt hozzád fog szokni, csak kerüld a hirtelen mozdulatokat. Plusz még egy tipp. A mókusok imádják a lisztkukacot, gyászbogárlárvát! Úgy eszik, mint az emberek a csokit! Szóval hajrá! :)
2013. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!