Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek a sünről/pat...

Nyitrai János kérdése:

Mi a véleményetek a sünről/patkányról?

Figyelt kérdés

MI A VÉLEMÉNYETEK? A TAPASZTALAITOK ÉS INFÓK ÉRDEKELNEK!


Számomra a következő néző pontok a fontosak:


-Mennyire hullajtja a szőrét? (a családban van egy allergiás) (a sünre ez gondolom nem érvényes)


-Mennyibe kerül a patkány maga és a tartása?

-Mennyire igényes?

-Van hátránya? ha van akkor mi?

-MENYIRE BÜDÖS?? (ez fontos)

-Mekkora helyet foglal? (ez is fontos)

-Mennyi ideig él?

Nektek van?


Előre is nagyon köszönöm, de a szellemes poénokat mint pl.: a google a barátod, meg a bunkó megjegyzéseket kérlek szépen mellőzétek! Köszi :)



2013. jún. 23. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. :)


- A süni kicsi korában ledobja a 'babatüskéjét', de nem olyan látványosan


- A sünit megveszed kb 15 ezer maga a süni + ketrec (ami a patkánynak is kell), a ketrec min. 100x50-es legyen, nekem sikerült 7ezerért szerezni, szóval a kezdetek a kiadósabbak a süniknél. A havi tartása nem kerül sokba, macskatáp, alma, hús, szerintem mindig akad kicsi mindenhol és nem esznek sokat. :)


- Hát a maga a süni nem igényli azt hogy fürdessék, meg ilyenek, alomra lehet szoktatni őket így könnyebb a takarítás :)


- Hát a hátránya hogy 2 naponta minimum ki kell szedni a ketrecből a kis 'csomagokat'

Hátrány még hogy mivel este mozog, így nagyon hangos tud lenni, már akit ez zavar. De én alig veszem észre. Ez egyén függő.


- Hát, ha nincs sokszor takarítva akkor büdös, ez tény.

(de gondolom a patkány is)


- Hát egy süni 4-5 évig él átlagosan, de van ami tovább is. :)


Igen nekem van sünim ha bármi kérdésed van nyugodtan írj privátot :)

2013. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hasznos volt!! :)
2013. jún. 23. 15:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha bármi kérdés van tényleg válaszolok. :)

Sünit kisgyerekekhez is bátran ajánlom én is ha jönnek kicsik kiveszem, mikor felkeltem morci, aztán kienged, utána a kicsik is bátran simizik, bár kézbe nem adom, mert ha össze gömbölyödik, akkor kicsit szúr, de ha sokat van kézbe, és nem idegenek tapogatják mindig akkor nem fog szúrni. :)

Hát szerintem a süni annyira nem beteges mint a patkány.

Illetve ugye a hőmérsékletre kell figyelni a sünnél, mert ha tartósan van 18 fok alatt, akkor téliálmot aludni, amit neki nem lehet, mert abba elpusztulhat. Adok 1-2 oldal címet ha többet szeretnél tudni a sünikről, amúgy vannak 'törzskönyves' sünik, akik max 2-3 ezerrel drágábbak mint a szaporítós sünik, szóval nem hinném sok a különbség.

És az a fontos hogy ha macska tápot akarsz neki adni, akkor kevés legyen benne a zsír :)

De tényleg adok pár oldalt ami elég jól meg van fogalmazva a lényeg, ott utána olvashatsz részletesebben :)

2013. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A patkány okos állat, viszont tuti kell neki egy 120*80-as ketrec. Ez pl egy nyúl ketrec, de simán tehetsz bele patkányt is, az egyik ismerősöm is azt tart benne. Link: [link]


Mellesleg, szerintem patkányt válasz ha nem akarsz rá sokat költeni. Az afrikai fehér hasú süni nagyon drága 30 ezer simán van, és a tartási is iszonyú macerás. Magyarországon élő sünit meg nem kaphatsz el és fogadhatsz be ugyan is védett, így illegális lenne. A patkány viszont olcsó, és nincs vele annyi macera, ha pedig 3-4 naponta megfésülöd egyáltalán nem fogja a szőrét hullatni!:) Viszont a hátránya hogy elég sok fertőzést hordoz, én undorodok tőle meg mondom őszintén, de sokak szerint nagyon aranyos és játékos:)) Egyébként ez így buta kérdés hogy melyik állat büdös. Egyik sem az. Azok szokták azt mondani egy állatra hogy büdös, akik nem tisztítják őket rendszeresen. Én például a tengerimalacomat hetente tisztítom, és érdekes nem büdös, valaki szerint meg elviselhetetlen a szaga. Szóval nyugi, ha hetente tisztítod nem lesz semilyen kellemetlen szaga! Egyébként a tartása nem lehet túl sok, forgácsot kell alá tenni, illetve az étrendde pedig magvak stb.. NEm sok hidd el, ami nagy beruházás az eleén az a ketrec! Viszont azt is csak egyszer kell meg venni és bírja akár 20-30 évig is!

2013. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15-18 ezer körül már kapsz fehérhasú törpesünit Tenyésztőtől. Én 12 ért vettem, származási lap, kezdőcsomag volt hozzá... és kicsi süni
2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem hordoznak fertőzéseket a patkányok, max ami az utcán él. Amit boltban vagy tenyésztőtől veszel, az mindhatni "steril" patkány. Semmivel sem jelentenek nagyobb egészségügyi kockázatot, mint egy tengerimalac vagy aranyhörcsög. Viszont egy kijárós cicánál vagy kutyánál jóval kisebbet.
2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
forgyács nem jó alá, pellet vagy kukoricacsutka almot használj inkább. A sima magkeverék nem elég nekik, mivel mindenevők. Inkább vegyél patkánytápot, nem drágák azok sem. De tényleg olcsó a tartásuk amúgy.
2013. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én majd sünit fogok kapni és az bisztos hogy boltba ne vegyél hanem tenyésztötől pl:tüskeböki süntenyészet vagy farkasberki süntenyészet

én a sünire szavazok

2015. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!