Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, tengerimalac, vagy...

Hörcsög, tengerimalac, vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt rágcsálóm, de most szeretnék egyet. A fent említett három közül melyiket ajánlanátok egy kezdőnek?
2009. okt. 14. 13:44
 1/9 anonim válasza:
56%

Én ugyanebben a cipőben jártam hat éve :-)

A döntésem végül is a csincsillára esett, mert nem kell oltani, nem harap, nem büdös hetek múlva sem, és nem is karmol. Imádja ha a füle tövét vakargatják. A törpenyúl büdös, oltani kell, nagy eséjel harap és karmol is. A tengerimalac se rossz, de ő is büdös elég hamar és ha kiveszed simogatni akkor bizti hogy lepisil, ráadásul fehér a pisije és rettenet büdi. Nekem van malacom is a tengerimalacon kívül. A hörcsögöt meg azért nem ajánlanám mert mire megszereted addigra ziher hogy baja lesz és kipurcan. Nagyon gyenge ki állat :-(

Összevetve mindet és csak is a csincsillát ajánlanám, ugyanannyiba kerül mint a törpenyúl. Igaz hogy nagy kalitka kell neki, de sokáig él, kb. 10-15 évig, megéri befektetni, keveset eszik, főleg amikor már nem fejlődő korban van. Ami a kajáját illeti, inkább a drágábbat éri meg megvenni mert az olcsóbból sokat kilökdös mert nem tetszik neki. Én a tescoban szoktam venni neki való kaját, ott a legolcsóbb és 99% ban meg is eszi. Olyan zöldes zacsiban árulják. Ezenkívül kell neki még széna meg homok. A homok se olcsó de abból is elég neki hetente egyszer egy fél deci. Abban fürdik. Egy magasabb oldalú üvegtálba kell tenni a homokot neki, nagyon cuki mikor homokfürdőzik. Kell még neki egy szaladó karika, mert nem ajánlom hogy kiengedd a szobába futkározni ugyanis bármit megrág azonnal, veszélyes mert vezetéket is megrághat. Jobb a karika, abban egész éjjel bír rohangálni. Ne oda tedd ahol alszol mert egész éjjel matat :-)

2009. okt. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha haverként viselkedő kisállatot akarsz akkor inkább a patkányt ajánlanám. de őket párban kell tartani (természetesen azonos neműeket).
2009. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Kedves előző hozzászóló!


Volt már törpenyulad otthon?Vagy mi alapján alkotsz róluk ilyen véleményt? Lehet hogy neked volt valamikor, nem tartottad tisztán, és vad volt, harapdált, karmolt, mert le se ****** hogy foglalkozz vele. Ugyanis ha ezt megtetted volna, akkor egy szelíd és tiszta törpenyulad lett volna. Úgyhoyg neked ezt üzenem!


Kedves Kérdező! :)


Nekem volt hörcsögöm is,most pedig jelenleg törpenyuszikkal foglalkozom. Hörcsögről annyit tudok mondani, hogy nagyon aranyos kis állatok, nem kerül sokba a tartásuk, viszont vannak köztük akiket igen nehéz megszelidíteni. De ha sokat foglalkozok velük, akkor előbb vagy utóbb ez is biztosan sikerül.

A törpenyuszikról én csak jót tudok mondani. MÁr többé hogy tartok ilyen állatokat, és semmilyen negatív tapasztalatom nincs velük. Egyszer sem haraptak meg, nem is karmoltak meg, viszont a törpenyuszikról, meg általában a nyuszikról is tudni kell, hogy 90%-uk nem szereti a túlzott babusgatást. Azt meg általában főleg nem, ha hurcolják őket.Viszont erre is tudnék ellenpéldát mondani. Ez az állat személyiségétől függ, meg attól, hogy hogyan bánsz vele. A törpenyuszik ráadásul jóval olcsóbbak mint a csincsillák. A csincsillák ára általában 5-6 ezer körül mozog, míg törpenyulat nagyon sokszor netes hirdetésen keresztül 1-2-3 ezer forintért kaphatsz. Boltban persze jóval drágabbak. Ha esetleg a nyuszik mellett döntesz, és vannak kérdéseid a tartással, oltással, meg minden egyébbel kapcsolatban, akkor írj nyugodtan szívesen segítek, sőt ha megmondod milyen színűt szeretnél akkor még akár az állatkád kiválasztásában is tudok segíteni!:)


Puszi 17/L

2009. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, mind a három szeretnivaló. A höri (nekem is ők vannak) viszonylag olcsó, felszereléssel együtt, a nagyobb ketrecek is 10.000 alatt vannak, olcsó a kaja, mivel kicsik keveset esznek, könnyű megállapítani, ha betegek, persze csak ha figyelsz rájuk. Ragaszkodóak, de ha nem szoktatod hozzá őket, megvannak nélküled, de csak ha ketten vannak. Éjszakai állatok, ezért ha zavar a kerék nem ajánlatos egy szobában aludni velük. Nekem 3 párom van, este ki szoktam vinni őket a konyhába.


A tengerimalac nagyobb, ezért nagyobb hely, ketrec kell neki, de ennek köszönhetően nagyobb a szabadságod sétáltatás közben, nem tud bebújni olyan sok helyre, mint egy höri. Ennivaló ugyanaz kell neki, mint a hörinek, valószínű picivel többet is eszik, de nem hiszem, hogy megviselné a pénztárcát:) Ők jobban igénylik, hogy kézben legyenek, ahogy olvasgattam itt róluk. Nem tudom, hangosabbak-e, mint a hörik, de nem hiszem, hogy nagy eltérés lenne közöttük ebben. Mivel nagyobb ugye jobban lehet babusgatni, egy höri könnyebben szökik.


A törpenyuszi igényli talán a legnagyobb szakértelmet a három állatka közül, én ezt nem igazán ajánlom, ha még nincs tapasztalatod legalább minimálisan, mivel is járnak a kisállatok. A nyuszinak hatalmas mozgástér kell, szobatisztaságra kell nevelni, már ez is hatalmas türelmet, és időt igényel. Ezen felül magadhoz kell szoktatnod, szelídíteni, egy nyuszi nehezebben barátkozik, mint egy tengerimalac, vagy egy höri. Ezen felül nagyon aranyosak, és ragaszkodóak tudnak lenni, ha tényleg sok időt foglalkozol vele.


Nos, én leírtam nagyjából, hogy mik jellemzőek rájuk, ha valamiben tévednék, az utánam szólók kijavítanak, tengerimalacról csak olvastam, nyuszi csak barátnőmnek van. Igazi tapasztalatom a hörikkel van. Épp ezért is, én ezt ajánlom neked, mint kezdő állattartónak. Én is velük kezdtem, és nagyon szerethetőek. Igaz, nem maradnak meg a kezedben, bár ez hörifüggő, két hörim is megül a kezemben, a többi csak futna:) Dzsungijaim vannak, ezért mivel ők kicsik, nem a legjobb dolog nagyon nyomkodni őket, de azért jó érzés, ha markodban simogatod őket:)

A gondozásuk tényleg olcsó, heti egyszer takarítom őket, nem büdösek, és napi kétszer kapnak friss zöldséget. Száraz kaja 400 körül van itt Egerben, de ez is környékfüggő. Nálam a macska is megbarátkozott velük, vele sincs gond.


Szóval én legjobban a hörit ajánlom, aztán a tengerimalacot. Nyuszit szerintem csak akkor érdemes, ha már legalább nagyjából tudod, mibe vágsz bele.


Ja, igen. A hörik legnagyobb hátránya, hogy rövid ideig élnek, de barátnőm most mondta, hogy a dzsungik is 5-6 évig élnek eredetileg, de mivel az emberek túletetik őket, elhíznak a picik, így ez az idő lecsökken 1-2 évre. Szóval ha helyes táplálod őket, és nem adsz sok felesleges kaját nekik, akkor sokáig veled lesznek:)


Ha hörit választasz, akkor írj nyugodtan, segítek, ha lenne kérdésed.

2009. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

14.23as vagyok, látom mire leírtam kisregényem már kaptál pár választ. Leírták a nyuszikat is jobban, mint én:)

Még annyit reagálnék, hogy a hörik sem büdösek egyáltalán. Sajnos nem sokat vagyok velük, mert ők anyumnál laknak, én párommal a szüleinél, ide nem jöhettek velem, hétvégente hazamegyek, és mindig várnak már ketrecrágva, tudják mikor jövök, onnantól nincs alvás, csak játék.

És mint írtam szintén, ha jól tartod őket, ők is élnek 5-6 évig. Nem sokszor betegek, a daganat elég gyakori, nekem is beteg az egyik nőstényem, de ő már idős sajnos. És azt a beltenyészet okozza, én őket kereskedésben vettem, és elég embertelen körülmények között voltak tartva, valószínű testvérek, és nem tartom kizártnak, hogy a nőstényem is rokonok párosodásából született.

2009. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kertes házban laksz? akkor a nyuszi is megoldható
2009. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem mind a három van.

egik sem büdös ha rendesen vannak tiszitva a helyük.én tudom ajánlani mind a3 at,bára nyuszi kicsit igényesebb minta a t malac és höri.

ha segitség kellene bármelyikkel kapcsolatban irj nyugodtan segitek.

2009. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekemis van mind a 3 szerintem vegyél először egy hörit
2009. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tengerimalacot ajánlanám,nagyon édesek
2011. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!