Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányom hasán lévő csomó,...

Patkányom hasán lévő csomó, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az egyik patkányom hasán egy nagy csomó volt, amit sötét színű varhoz hasonló dolog borított. Ezt "leműtöttem" neki és nagyon büdös genny folyt ki belőle.Most van ott egy nagy lyuk. Már volt neki 1-2x ilyen de nemtudom mitől alakul ki vagy mi ez, dokihoz nem vittem mert az csak a pénzt kéri, ugyanígy megcsináltam neki akkor is és szépen begyógyult pár nap alatt. És a másik az lenne hogy az egyik szemét nem tudja rendesen kinyitni, olyan mintha váladékos lenne, ez lehet amiatt a hasán lévő csomó miatt
2009. okt. 14. 23:50
 1/9 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, hogy miután végeztem betadinnal lefertőtlenítettem, majd megfürdettem és újra lefertőtlenítettem.
2009. okt. 14. 23:57
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
nem érzed úgy, hogy ideje lenne elvinni egy orvoshoz?
2009. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán miért kell patkányt tartani???
2009. okt. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
első hozzászóló vagyok. nekem is patkányom van. ismerem a sztereotípiákat a patkányokról, mind hülyeség.
2009. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor gyere el hozzám és vidd a háziállatod el a garázsból mert unom, hogy mindent tönkretesz.
2009. okt. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp doki! Ez nem játék, főleg ha állandóan kiújul! Nem hiszem, hogy a szem váladékozása összefüggésben van a hasán lévő csomó miatt. De egyik sem elhanyagolható probléma, és jó, hogy te is elláttad valahogy a sebét, de mégsem vagy állatorvos, hisz te sem tudod megmondani, hogy mitől van. Ha elvinnéd dokihoz, ő legalább talán megmondaná, hogy mi az, és a betegségnek megfelelő kezelést kapna. Ez fontos! És nem hiszem, hogy súlyos tízezreket kéne otthagynod egy kisrágcsáló miatt a dokinál, szerintem maxiumum a gyógyszer árát kell majd kifizetned, ami viszont mindenképp kelleni fog, ha azt szeretnéd, hogy meggyógyuljon! Vidd el az orvoshoz!!!!
2009. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet tályog ( pl. ha többen vannak egy ketrecben, verekednek, megsérül és a seb elfertőződik ), de akár daganat is, utóbbi is sajnos igen gyakori patkányoknál.

Ha a szeme váladékozik, próbálkozhatsz kamillás lemosással is.

2009. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
AZONNAL(!!!!!!!!!)vidd el állatorvoshoz!! LEhetőleg még ma! Nekem is ez volt.. későn vittem el és már nem lehetett rajta segíteni (mármint nem ez a probléma. kiderült h méhrákja van és belehalt, pedig még kilahatatt volna műteni) azt se ajánlom, hogy te "műtögesd" mert a nem megfelelően eltisztított eszköz avgy nem megfelelően fertőtlenített seb is okozhat további kellemetlen, akár halálos lebeket. Az állatorvos nem viccből van AZONNAL IDD EL. Ne kockáztasd az életét.
2009. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha genny folyt belőle, akkor valszeg tályog, és amiatt jön vissza, mert nem lett rendesen kitisztítva.

Én is a dokit ajánlom.

2010. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!