Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a görénynek hogy ne félje a víztől és hogy szeressen fürödni? és hogyan lehet megtanítani arra hogy a nevére halgasson?

Figyelt kérdés
ha ezt 2 éves korba akarom megszoktatni/tanítani az hosszú idő ?

2013. júl. 1. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne abuzáld szerencsétlen görényt.
2013. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Görény nem vizi állat, a macskát sem lehet fürdetni, mert belekap vagy harap úgy a kezedbe, hogy mehetsz az orvoshoz tetanuszért. Ha nem mész, akkor vérmérgezést kapsz! Ne kényszerítsd, úgysem fog menni.
2013. júl. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

DDDDDDDDDD

Még a kutyák egy része is útálja a fürdetést.

2013. júl. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
emancipált görény..új jogok,meg minden
2013. júl. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem patkányom van, de ha szeret, megszokott akkor szerintem nem harap meg, csak próbál szökni, nekem a patik 1-2 percig engedik hogy locsolgassam őket a kezemben aztán próbálnak elfutni. De még csak 1 hónapja laknak nálam :) hát... az én patijaim néha oda figyelnek, oda jönnek hozzám ha a nevén szólítom őket. De még nagyon picuriak :)
2013. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Ez a videó patkányok vízhez szoktatásáról szól, de szerintem görénynél is ez a módszer a járható út. Nem szabad erőltetni, csak lehetőséget kell biztosítani, hogy találkozzon a vízzel és érdekessé tenni a számára. Aztán vagy megszereti, vagy nem.


http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA

2013. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, a görények egy része nem szereti a vizet. (A másik - nagyobb - hányaduk meg él-hal érte.) Ez a kulcs.

Ha pici, akkor azt mondanám, fokozatosan szoktasd, de ha "először lát vizet", akkor is működhet ez, ha nagyobb. Elsőnek egy tálcát tölts meg vízzel, tegyél bele kupakot, labdát, ping-pong labdát, mindenféle színes és úszó műanyagot, ami érdekli. Egy idő után megszokja a vizet, és rájön, hogy vizes lesz a mancsa, ha bemegy a játékokért. Fokozatosan lehet egyre mélyebb vízhez szoktatni, a végén már "búvárkodni" fog. (Mi egy picurral az elején vagyunk a folyamatnak, már a tálcányi víztől alig fél. Két hét és egy kis kánikula kellett hozzá. Ha melege van, könnyebben bemegy.)

A nevére akkor hallgat, ha sokat hívod. Nem jön vissa, mint a kutya, de megérti, hogy ő az. Beszélj hozzá, ismételd el neki, hívd, meg fogja tanulni, hogy az a hangsor őt takarja. (És ha rosszalkodik, a neve hallatán gyorsabban kaparja a falat, majd fut, mert tudja, hogy bünti jön. De a tapéta lekaparását be kell fejezni, félmunkát nem végzünk.)

2 évesen ez talán kissé nehezebb, mint nyolc hetesen, de semmi sem lehetetlen.

2013. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 LeGrady ***** válasza:

Nevet mi jutalomfalattal oktattuk. Ha odajött a nevének mondására kapott. Még mindig kap, nem kockáztatunk...


Ha nagyon "elfoglalt", akkor nem reagál ilyenkor sem :(

2013. júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat :DDD a fürdésest az kipróbáltam és egészen szépen halad :D
2013. júl. 5. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!