Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan szerzitek be a rágcsáló...

Honnan szerzitek be a rágcsálóitoknak a zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Csak mert mindenhol azt olvasom, meg hát nyilván így is van, hogy a zöldségesnél vásárolt gyümölcs, zöldség agyon van permetezve, és hiába megmosva adjuk az állatnak, akkor is tartalmaz méreganyagokat, amiktől elpusztulhatnak. De akkor honnan érdemes beszereznie annak, akinek nincs kertje? Mert akinek van kertje, nyáron megtudja oldani, de télen például honnan vegyen paprikát, paradicsomot? Az csak nyáron terem a kertben. És bio cuccokat meg nem mindenhol lehet kapni, például ahol én lakom, ott nincs olyan hely, ahol bio zöldséget, gyümölcsöt lehetne kapni. De azt sem szeretném, ha a hörim mérgezést kapna.
2009. okt. 17. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,hol lehet kapni.
2009. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le leszek pontozva, de mi is csak ugyanazt a zöldséget/gyümölcsöt tudjuk adni a hörinek és a tengerimalacnak, amit mi is eszünk.

Bolti forgalomba nem kerülhet olyan permetezett áru, aminek a biztonsági ideje még nem járt le. Vásárlás után mindig áll még otthon 2-3 napot, utána meg alaposan megmosom magunknak, nem hiszem, hogy bajt okozna, és eddig még egyetlen rágcsálónk sem lett beteg emiatt. Szerintem azzal lehet a baj, amikor a boltból/piacról hazavitt salátafélét, zöldséget szinte mosatlanul, azonnal adják az állatkáknak.

2009. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is piacról, boltból vásárolok, jól megmosom, ha olyan, akkor meghámozom. Ennél többet nem nagyon tehetsz.
2009. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
fel szokták fújni a dolgokat az interneten nagyon sokféle rágcsálóm volt és egyik se betegedett bele a bolti zöldségektől...
2009. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó :-) megnyugodtam!
2009. okt. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!