Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim fél, mit tegyek?

A törpenyuszim fél, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma került ide, és ha nyúlok felé, mindig elfut.

Már ki is vettem pár percre a ketrecéből, de mindig elfutott, ha simogatni szerettem volna.

Mit tegyek, vagy ez normális?


2009. okt. 17. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden állat fél elsőnek,majd egy kis idő múlva megszokja az új környezetet.Simogasd sokat,foglalkozz vele és nem leszel idegen a számára
2009. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vagy lehet, hogy az a baj, hogy első nap kivettem, mert olvastam a neten, hogy az első napokban még nem szabad simogatni és kivenni a ketrecből.

Mi igaz ebből?

Meg tudom még szelídíteni?

2009. okt. 17. 15:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Első pár napban még tényleg nem szabad kivenni (v kiengedni). Először az a lényeg, hogy megszokja az új környezetet, aminek a központi része számára a ketrec. Először azzal kell megbarátkoznia, felfedeznie minden részét. Utána se te vedd ki, hanem nyisd ki a keti ajtót, és majd kiugrik magától. Sőt, a ketrecbe ha egy mód van rá, ne is nyúlj be, mikor ő bent van, mert az az ő territóriuma, nem szereti, ha ott zargatják. Szóval enni is úgy adj, mikor ő kint szaladgál.

Egy idő után már bátrabb lesz, csak te is légy türelemmel!

2009. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Esetleg jutifalikat (mazsola, zabpehely stb) adhatsz neki kézből, hogy szokja az illatodat, meg úgy téged.
2009. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
süsd serpenyőben fél óráig és tálald sajtmártásban zöldségeket köré díszítésnek nagyon megnyerő íze van hidd el :) jó főzést örülök hogy segíthettem .
2009. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz,nem csak az állatoknál,hanem az embereknél és igy van..,ha új helyre,közösségbe kerül legyen az munkahely,iskola,mindig van egy kis félsz benne,és kell egy kis idő ,hogy feloldódjon,az állatoknál is ugyanez van!És ha nyúlsz felé,ne felülről,mert azt támadásnak veszi és mégjobban félni fog,hanem inkább a földön legyen a kezed és úgy közelitsd meg!ÉS egyetértek az elöző hozzászolóval,lehet neki kis falatkákkal kedveskedni,hogy mihamarabb a bizalmába férközz!;)
2009. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szívesen próbálok tanácsokat adni arra, hogy hogyan közelíts egy kisállat felé általában -eltekintve egy törpenyuszi sajátosságaitól; hiszen nem volt még törpenyuszim - bizakodva abban hogy valóban hasznos és segítségedre lesz az, amit leírok a teljesség igénye nélkül.

Arról van szó, hogy meg szeretnél SZELIDÍTENI egy törpenyuszit, hogy barátokká váljatok. Tehát azt szeretnéd, hogy a BIZALMÁBA FOGADJON.

Az állatok általában támadásnmak veszik, ha szemükbe nézel - NE nézz hosszasan a szemébe BÁMULVA.

Óvatos, lassú és halk mozdulatokkal közeledj felé. Pl. akkor, amikor odasétálsz hozzá és akkor is, amikor kezedet nyújtod a ketrece/vizesedénye/nyuszi.. felé.

Ne legyenek elvárásaid, légy türelmes és lassan közeledj. Pl. ne akard az első alkalommal megsimogatni. Fokozatosság kell ahhoz, hogy megszokja új környezetét és téged.

Próbálkozhatsz pl. azzal, hogy valami számára finomat raksz be neki, úgy ahogy feljebb is írtam. Jó jel, ha megeszi :-) Aztán fokozatosan próbáld az élelmet neki odanyújtani. Nem hiszem, hogy elfogadja elsőre a kezedből, de türelem rózsát terem.

Miután eszik a kezedből, és elfogadja a simogatást, nem remeg tőle, akkor próbálkozz azzal, hogy az öledbe veszed.

A lényeg, hogy légy türelmes, elvárásmentes, kitartó, adó-kapó-elfogadó, csendes és olyan barátoddá válhat, aki biztonságot érez az öledben kuporogva.

Amúgy ha tényleg fontosak számodra a kisállatok, akkor javasolni tudom "A kis herceg" történetét - sokat segíthet.

Kicsit keszekusza, elnézést érte.

Jó barátkozást törpenyuszival!

2009. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az előző választ annyival javítanám ki, (törpenyúl tulajdonosként) hogy az ölbevétel annyira nem jó ötlet, ugyanis sok nyuszi még nagyobb korában sem hajlandó ezt eltűrni. Úgy, hogy a földön fekszik, lehet simogatni, ha magától bemászik az öledbe, úgy is, de ha te veszed ölbe, azt nem annyira tolerálják.
2009. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nem olvastam el az előző válaszokat szal bocs ha azt már íra valaki.Szal először csak rendes hangon beszélj hozzá hogy megszokja a hangod.És ne simogasd és ne is vedd ki.KB 1hónap múlva lassan alulról közeledj hozzá.TILOS felülrőr mert akkor azt hiszi hogy támadsz.Amikor ivarérett lett (ha lány) fedeztetni kell másképp megkattan szegény.
2009. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!