Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a malacom, tudnátok...

Beteg a malacom, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2 napja értem haza a nyaralásból,és nagyon rossz állapotban van a tengerimalacom. Tegnap hívtuk este az állatorvost, de még annyira sem voltak elérhetőek, hogy telefonon valamit segítsenek.Gyorsan lélegzik, nem eszik, nem iszik, csak fekszik, semmire sem reagál.Próbáltam etetni, kéből néha enne, de nem képes már elrágni, próbáltam a kedvenc kajáját is adni neki, kis dinnyét, de a kezemben tartja a fejét és mintha elaludna. Nagyon kivan,ma is megnéztem nem tudom, hány állatorvost de nem rendelnk ma és a telefonon sem érhetőek el. Tegnap egész nap rajtam feküdt, alig mozdult, mikor a pocijánál ssimiztem kifeküdt oldalra.Néha rájön egy pici remegés, és belemozul, intha fájna neki, de nincs felpuffadva. Nem kakil nem pisil, gondoltam, hogy esetleg székrekedése lehet de nincs felpuffadva.Gondoltunk arra is, hogy a fogával van probléma, de nem vettem észre semmi problémát.Itattuk, alig megy le a kicsi torkán, nem akar inni.Valakinek valami ötlet??Szükségem lenne valami okosságra.
2013. júl. 13. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a hőségtől?

Tegyél be egy darab textilt (szakadt pólóból egy darabot, konyharuhát, bármit)a hűtőbe, és mikor áthűlt, akkor csavard bele a malacot, feküdj le, tedd a hasadra, és simizd, hogy mindenhol érje a ruha. De ne sokáig, nehogy tüdőgyuszit kapjon.

Vagy kelemesen hűvös (tehát a kézmelegnél hidegebb, de ne nagyon hideg)víz alá tartsad. De vigyázz, hogy a fejét ne érje, csak a testét. Utána dörzsöld át törölközővel, és tedd a helyére. A száradás is hűti.

Tegyél neki dinnyét vagy kígyóuborkahéjat!


Írj, hogy jobban van-e!!!

2013. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jajj első!Szerencsétlen malacka haldoklik nem melege van!Állatorvos nélkül elfog pusztulni mert nem eszik és a mája fölmondja a szolgálatot!!!!Tápot pépesísd vízzel a zöld rudacskát és azzal etesd meg most azonnal, fecskendővel és nagyon gyorsan találj állatorvost mert belefog halni.Nekem is van 3 malacom de ennyire melegük azért sosincs.
2013. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Az én malacom ugyanilyen tüneteket produkált, és mikor orvoshoz vittük, azt mondta, hogy túl van hevülve.

Sajnos nem tudom, hogy Mo.-n most hány fok van.


Nyilván el kell vinni állatorvoshoz, mert látatlanban nem lehet 100% megmondani, hogy mi a baja.

2013. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!