Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görény kérdés: beteg vagy sem?

Görény kérdés: beteg vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem rég vettem egy kis görcsöt, nagyon édes, imádjuk egymást. Teljesen egészségesnek tűnik, haladunk az oltási programjával, jó kedvű, jó étvágyú, az ürüléke is normális... De naponta egyszer-kétszer elkezd köhögni. Elég ijesztő hangon, mintha megakadt volna valami a torkán. (Ami nem hiszem, hogy megtörténhet azután is, hogy percekkel előtte elvackolta magát a függőágyában, vagyis nincs kaja közelben.) Szerintetek ez normális? Komolyabb betegsége lehet vagy "csak" allergiás?

2013. júl. 7. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg állatorvosnak, bármi lehet.
2013. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LeGrady ***** válasza:

Nos, általánosságban véve nagy terhet venne magára az, aki ilyen fórumon azt mondja, hogy minden rendben van, ne menj vele orvoshoz. Tehát ilyet nem fogsz hallani (tőlem sem).


Minden változásnál érdemes szakértő véleményét kikérni (vakarózás, szőrhullás, nagyobb aktivitás, kisebb aktivitás, stb).


A mi görink is szokott ilyen köhögést produkálni, nem minden nap, elszórtan, és max 3-at egymás után - de nálunk ez étkezéssel illetve porcica vadászattal összeköthető.

2013. júl. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Reméltem, hogy nem kell állatorvoshoz mennem vele "soron kívül" vagyis a következő oltása előtt, mivel elég messze van a doki és csak kocsival megoldható, ami nekem nincs, tehát fuvarra kell vadásznom... De akkor vadászom. :)
2013. júl. 8. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel, kérdezd meg. Ha tényleg semmi, akkor telefonban is elmondhatja, hogy "á, ez normális, mert...", ha ő is bizonytalan, akkor még mindig beviheted. De a köhögés nem hangzik jól, a mienk tüsszögni szokott (most is, szerintem megint megtalálta a legnagyobb port).
2013. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!