Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulakkal kapcsolatban...

Törpenyulakkal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Tudnátok segíteni, akár csak néhány kérdésben is?

Figyelt kérdés

1. Mekkorára nő meg egy nőstény törpenyúl?

2. Lehet törpenyulat macskával együtt tartani? (hogyha nem kis koruktól kezdve nevelkednek együtt)

3. A ketrecnek muszáj a földön lennie?

4. Ha csak egy nyulat tartok, szükséges az ivartalanítás? (nőstény)

5. Mennyi idős kortól kezdve lehet kivinni a szabadba? (úgy értem, a saját kertünkbe; sokan mondják, hogy a kisnyulakra veszélyesebb az, ha sok mindent megesznek, pl. gaz stb. mint a nagyokra...)



2013. júl. 14. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:

1. nem nő nagyra azért törpe a neve

2. nem. a nyúl megtámadja

3.minél magasabban legyen. ha a földön van és te közeledsz azt hiszi ragadozó.

4. nem

5. én csak télen vittem be. semmi baja nem lett.

2013. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt már nőstény törpenyuszim is, most fiúcskám van. :)


1. Mindegyik fajtánál más, vannak "extratörpe" nyuszik akik tényleg csak 1-2 kilósra nőnek meg, de általában 3-4 kilósak (egy átlagos macskaméretet is elérhetnek/csak kicsit szélesebbek).

2. Szerintem nem ajánlott megpróbálni. Mivel nem együtt nevelkedtek, a macska alapból zsákmányállatnak fogja tekinteni a nyulat, és ez főleg akkor veszélyes, ha még picike. Fordítva is ez a helyzet, ha egy kifejlett nyuszihoz jön egy kismacska, akkor a nyuszi lehet hogy betolakodónak véli, és védeni fogja a területét.

3. Az miénk a földön van, de nem muszáj ott lennie, viszont arra figyelni kell, hogy magától jöhessen ki meg be a ketrecébe, legyen neki feljáró.

4. Teljesen nyúlfüggő. Nekem az első nyuszim lány volt, de egy idő után megbolondultam tőle, mindenfelé jelölgetett a házban, lepisilte a falakat, ezért ivartalaníttattuk. De utána megszűnt ez a gond!

5. Miután elválasztották a mamájától (5-6 hetes kor), szépen lassan kell hozzászoktatni a különböző zöldségekhez és gyümölcsökhöz. Ez vonatkozik a fűre is (a szénára nem, annak mindig kell előtte lennie!!!). Szóval ha már evett néhányszor füvet bent, és nem lett tőle baja (először mehet tőle a hasuk), akkor nyugodtan ki lehet vinni. A lényeg hogy tiszta helyre menjen (kutya ne járjon arra), és ne sokáig, mert a sok zabálással elrondthatja a gyomrát. :) És fontos az oltás is: a szúnyogok veszélyesek rájuk! Állatorvossal kell konzultálni, hogy mikor kaphatja meg az oltást, és mennyi a kivárási idő utána. Csak a megfelelő oltásokkal szabad kivinni vagy más nyulak közé vinni!


Fontos: minden nyuszinak saját személyisége van, és mindegyik máshogy viselkedik/reagál! Vannak kényesebbek/válogatósabbak, és "strapabíróbb" nyuszkók. Viszont megfelelő tartás mellett hosszú évekig csodás társak lehetnek! ;)

2013. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Ja és még valamit kifelejtettem: naponta mennyi időre kell kiengedni a ketrecéből?

2013. júl. 14. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem 2 holland törpenyulam van, őket napi 2-szer engedjük ki, de még nagyon kicsik, úgyhogy csak kb. 3/4 órára. Ha kifejlett a nyúl, akkor felügyelet mellett(!) több órát is kint lehet, de figyelni kell rájuk nagyon :-)
2013. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 14. 12:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Minél többet kiengeded, annál jobb..az én nyuszim pl egész nap kinn garázdálkodik, csak éjjelre van bezárva, meg, ha elmegyünk itthonról:)


A ketrec abból a szempontból jobb, ha a földön van, hogy a nyuszi tud ki-be közlekedni nyugodtan. Egyáltalán nem zavarja, hogy ott mászkálnak az emberek..

2013. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy sokat kint kell lennie, csak az a baj, hogy van két macskánk is, tehát a nyulat csak akkor engedhetem ki, hogyha ők nincsenek a lakásban, egyébként csak a szobában lehetne. Persze próbálok majd sokat vele lenni és hagyni hogy mászkálhasson, de ezt nem tudom majd megoldani hogyha edzésen leszek vagy suliban. Ezért lettem volna arra kíváncsi, hogy naponta mennyi időt kell szabadon lennie, amit majd délutánonként meg kell oldanom.
2013. júl. 14. 13:07
 8/8 anonim válasza:

1. Nem olyan nagyra

2. Nem tudom, nem volt macskám

3. Nem, mi sem ott tartottuk

4. Ha kint nyulak közé engeded, akkor igen

5. Várj egy fél évet, utána már lehet

6. (csak a kommentben volt) Attól függ, hogy mekkora a ketrec. Ha nagy, napi 1 óra elég. Ha kicsi, kb. napi 3 óra.

2013. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!