Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék venni egy patkányt...

Szeretnék venni egy patkányt és lenne néhány kérdésem. Egyedül is lehet őket tartani? Ha szeretnék venni neki egy társat akkor nehezebb lesz a gondozása a két patinak? Büdös állatkák?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyedül is lehet tartani őket, és társasan is. Azt nem tudom, hogy párban nehezebb-e gondozni őket, de szerintem nem sokkal. És igen, van egy kis szaguk, de elviselhető:)
2012. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%

Patkányt nem szabad egyedül tartani. Rettentően szociális lények,és akármennyit is foglalkozol velük, a nap nagy részét egyedül töltik a ketrecben. Társaság nélkül hajlamosak begolyózni, és nincs annál rosszabb, mint amikor unalmában egész éjjel rágja a rácsot.

Két azonos nemű patkányt jó tartani, békésen elvannak és nem szaporodnak. Nem jelent különösebben több munkát még egy állat. Ha hetente legalább 2x takarítasz és jó minőségű almot használsz, nincs szaguk.

2012. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. dec. 26. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Tarts minimum kettőt! Egyedül nem szabad, bedilizik. Egyébként nekem 2 fiú van és kicsit sem szagosak. Gyakran kell őket takarítani, esetleg havonta egy meleg vizes (szappan nélküli) fürdő sem árt nekik. Jó pati tartást! :)
2012. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszöm neked is:D
2012. dec. 26. 15:58
 6/8 anonim válasza:

Az èn patim fiatal kora òta agresszivan lep fel a tobbi patival,szoval nincs mas valasztasunk mint az egyedul tartas.de ha eleget foglalkozol vele,es eleg figyelmet szentelsz ra akkor nincs semmi gond.

Tanulekony allat.

Szerintem ha 2 v tobb patit tartasz akkor max.gyakrabban csereld az almot,de semmi tobb "melo"nincs veluk,sot kevesebbet is foglalkozhatsz veluk igy.

Nekem lany patim van,es nem budos.3hetente langyos vizben megfurdetem,de ha szorgalmasan takaritod a helyet akkor nincs szaga.allitolag (de nem vagyok benne biztos)a fiu patiknak kicsit erosebb a szaguk.

2013. jan. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne tarts ilyen ronda állatot
2013. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem olyan ronda, csak a szüleim irtóznak tőle:/
2013. jan. 30. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!