Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhes a tengerimalacom!?

Vemhes a tengerimalacom!?

Figyelt kérdés
Ugyvettem észre,hogy vemhes a tengerimalacom,de az a baj,hogy most vettem észre,hogy érezni valamit ott a hasában és kissé kemény is,de nem tudom mikor kezdodottigy aztsem tudom megsaccolni,hogy meddig tarthat.MI a teendo ilyenkor?Kezdo malacka tarto vagyok,normális válaszokat,légyszi!!

2013. júl. 14. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, először is nagyon ne nyomkodd a malacod hasát. Ha több malaccal lakik együtt, akkor erre az időre különítsd tőlük el. A többit meg már a malac tudni fogja magától. :)
2013. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
akkor vegyek uj ketrecet neki amiben addig lehet?de jovohéten egy hétre megyunk el és ma vasárnap van..addig nemtudom hová tegyem el ot:( minden zárva van már nálunk:((
2013. júl. 14. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd vagy a rokonod nem tud rájuk vigyázni?
2013. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
sajnos erre nincs lehetoség..:(
2013. júl. 14. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Biztosan van a háztartásban, pincében, valamilyen nagyobb doboz, fából készült láda, amelybe beleteheted, hogy egyedül legyen, és amit le lehet feddni egy sűrű hálóval, hogy nem másszon ki belőle.

Mert, ahogy előttem írták, el kell különíteni a többiektől, ez nagyon fontos !

És valóban a többit ő már ösztönösen tudni fogja.

Tegyél neki sok forgácsot, a doboz egyik felét le is takarhatod, hogy oda húzódjon be.

Védett, csendes helye legyen !

Ilyenkor sok C vitaminban gazdag, zöld táplálékra van szüksége, vize feltétlenül legyen.

2013. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és ha a lányt hagytam a helyén,a fiut meg kartondobozba tettem sok forgáccsalaz ugy jo?más nincs itthon:( anyum igyis kiabál velem miatta..nemérti meg,hogy nekem fontos..
2013. júl. 14. 22:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia!Az én malacom is vemhes.Ha érzed a kicsik mozgását de gyengén akkor a 40. nap után jár.Ha már erősen mozognak és ez kívülről is látható akkor az 50. nap után van.A vemhesség 69-73 napig tart(alomszámtól függően)az első szülésnél 1-3kicsi születik.Az első szülésnek 12hónapos kora előtt kell lennie!!!Ha idősebb akkor érdemes állatorvoshoz fordulni!Ha éreztél mozgást és ez megszünt akkor a 60.nap után van.
2013. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia utolsó vagyok.Nem kell sőt nem is szabad elkülöníteni a malackát!Lányok közé kell tenni hogy ne hízzon el.Egyedűl ellustul és elhízik!
2013. júl. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
éreztem már a kicsik mozgását eléggé meg kivulrol is mintha azt láttam volna:) csak két malacom van egy fiu meg egy lány,ésmég hát kezdo vagyok,de igyekszem megtanulni a gondozást meg mindent..:)
2013. júl. 15. 21:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismét én. A fiút tedd külön, jó úgy, ahogy írtad, hogy a vemhes nőstény maradjon a megszokott helyen, és a fiút költözteted máshová.

De szerintem feltétlenül szét kell választani az anyát a fiútól, nehogy bántsa a kicsiket.

Sok állatfaj hímje megeszi, vagy megöli a kicsiket, hogy az anya újra párosodni képes legyen.

2013. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!