Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan vegyek törpenyuszit?...

Honnan vegyek törpenyuszit? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most szeretnék majd törpenyuszit venni, és sokaktól hallom, hogy a tenyésztőknél vásárolt nyulak genetikailag hibátlanok és fajtiszták, az állatkereskedésekben kapható nyuszik viszont főleg húsvét tájékán rossz körülmények között vannak tartva, és nagyobb a mennyiség mint a minőség stb.

Na már most...

Én arra gondoltam, hogy állatkereskedésből veszek mégis nyulat, mert (elég hülyén hangzik) szeretném kiszabadítani abból az állandó nyüzsgésből, forgatagból és hangzavarból. Nem baj, ha nem fajtatiszta, nem versenyeztetni akarom vagy ilyenek, csak szeretetet adni neki.

Vélemények? Tapasztalatok? Előre is köszi



2013. júl. 15. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Én is állatkereskedésől vettem a nyuszimat. Nem fajtiszta, de gyönyörű, és tökéletesen egészséges nyuszi. Még az állatorvos is évek óta minden oltáskor megdícséri, hogy milyen gyönyörű, egészséges nyuszi, és nagyon szép, fényes a bundája is.

De ez akkor volt, amikor őt megvettem... Ha mai fejjel megint nyuszit vennék, csakis tenyésztőtől. Attól, hogy anno szerencsém volt, és nem egy genetikai hibás egyedet hoztam haza, nem biztos, hogy megint ekkora szerencsém lenne.

2013. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért fontos a fajtatisztasàg, hogy kiàllítâsra vihesd, hanem azért, hogy ne kelljen havonta sok ezret költeni rà az àllatorvosnàl. Nemrég làttam egy kereskedésben felemàs fülű nyuszikat...nagyon cukik voltak. De az ilyen nyuszik nagyon ritkàn egészségesek, mivel a kosorrù és normàl nyusziknak màs a koponyafelépítése, és ha ez keveredik, akkor abből nem sok jò sül ki.
2013. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 15. 08:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem ne vegyél mert akkor arra sarkalod őket hogy vegyèk a szaporitoktòl de ha senki nem venne állatkereskedésből akkor nem tartanának és kevesebb lesz a beteg és keverék nyuszinekem ez a véleményem
2013. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolókkal..bár "megmentenél" egy nyuszit, mégis, ezzel csak a szaporítókat támogatnád, szóval, ha innen nézzük, annyira mégsem jó. Persze lehet szerencséd egy kereskedéses nyuszival is, de sajnos ez a ritkább. Nem egy kereskedős nyuszit ismertem, aki csak 1-2 hónapja volt gazdinál, de hirtelen valami rejtélyes betegsége lett..

Kereskedős nyuszinál fogalmad sincs, hogy honnan jött, milyen körülmények között tartották, kik a szülők stb..egy jó tenyésztőnél pedig mindezeket meg tudod nézni/kérdezni.

2013. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon rossz látni az állatkereskedésben élő nyuszikat, nekem a szívem szakad meg értük.. De nem szabad venni onnan, mert akkor látják, hogy van rájuk kereslet, még többet szaporítanak majd.. Tudom, hogy szörnyen hangzik, és lehet, hogy sokuk meghal ott..

Én láttam az egyik ismerősömnél egy nyuszit, akit állatkereskedésből vettek. Tapasztalatlan nyuszisok voltak, fel sem tűnt nekik, hogy azért eszik keveset, mert a foga annyira túlnőtt, hogy átszakította a száját is..

2013. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól írják az előző válaszolók, tenyésztőtől érdemes csak!

Ott sokkal kisebb az esélye annak, hogy túlszaporítás miatt a nyúlnak rejtett betegsége vagy problémája van. #1 válaszolónak szerencséje van,remélem még sokáig lessz meg a gyönyörű nyuszid!

(megj.:az én 2 nyulam tenyésztőtől van, eredetileg én sem akartam 'pedigréset',de némi utánnaolvasással változott a véleményem:-))

2013. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!